یونان | Greece (اروپا)

یونان | Greece

یونان از یک شبه‌جزیره و تعداد 3087 جزیره (حدود 300 جزیره آن قابل سکونت است) تشکیل شده که در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. این کشور کوهستانی با کشورهای ترکیه ، مقدونیه , بلغارستان و آلبانی مرز مشترک دارد.
این کشور مهد تمدن غرب و زادگاه اصلی دموکراسی، فلسفه غرب، علوم سیاسی، بازی‌های المپیک و نمایشنامه‌نویسی در جهان به شمار می رود. با ایلیا گشت همراه شوید تا درباره این کشور اساطیری زیبا بیشتر بدانیم.

معرفی کشور یونان

پایتخت این کشور اساطیری زیبا شهر آتن است که مهد تمدن غرب و پرجمعیت ترین شهر یونان به شمار می‌رود. آتن زادگاه فلاسفه یونانی همچون سقراط، افلاطون، ارسطو و دموستون است.
هر یک از مناطق این کشور زیبا دارای آب و هوا، زیبایی و طبیعت منحصر به فردی است، از این رو به کشور هزار جزیره معروف است. آثار تاریخی این کشور همچون آکروپلیس، هزاران جهانگرد را هر ساله به سوی خود جذب می‌کند.
کشور یونان محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقاست که میراث‌دار یونان باستان، امپراتوری بیزانس و حدود چهارصد سال سلطهٔ ترکان عثمانی است.

 

مذهب

 98 درصد مردم آن مسیحی و پیرو مذهب ارتدوکس هستند. كليساي «ارتدكس شرقي» که در این کشور قرار دارد ادعاي رهبري جامعه ارتدكس جهان را دارد و زير نظر يك اسقف اعظم فعالیت می کند. طبق قانون اساسي این کشور، آزادي مذاهب به رسميت شناخته شده است، اما مداخله در امور كليساي ارتدكس يونان و تشويق به تغيير مذهب ممنوع است. 

گردشگری

مراكز تاريخي و طبيعت زيبای یونان، ميليونها گردشگر را سالانه به اين كشور زیبا می‌کشاند. گردشگری، در اقتصاد يونان نقش بسزایی دارد، طوري كه اگر میزان ورود گردشگران كاهش پیدا کند،بر بودجه این کشور خسارات قابل ملاحظه اي بر جاي خواهد نهاد. سالانه حدود 13 ميليون گردشگر از این کشور بازدید می کنند که موجب درآمد 9 ميليارد دلاری براي آن می شود.
هتل های مجلل ساحلی که در جزایر زیاد به چشم می خورند و هتل های واقع در مرکز شهر سالانه میزبان هزاران گردشگر در این منطقه اند.

نقشه گوگل

ویزای توریستی یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در یونان، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.
در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می‌گیرد و حضور متقاضی ضروری است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده خواهد شد.

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است
توجه : چنان‌چه خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
فرم تقاضای ویزا در دو نسخه باید تکمیل شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای یونان

مدارکی که باید علاوه بر فرم، در هنگام انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی ویزای شما در سفارت یونان خواهد ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.شناسنامه ایرانی
گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حتما دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.سه قطعه عکس رنگی
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر :عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.آدرس محل کار و منزل به طور دقیق
اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
– برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
– برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
– برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
– برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
– برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
ترجمه‌ یک سند مالکیت؛ دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
بلیط هواپیما یا رزرو قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان
در صورت لزوم، رزرو هتل در یونان برای کل مدت اقامت
بیمه مسافرتی
متقاضیان ویزای باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد.
زمان لازم برای صدور ویزای یونان
بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا سه هفته به طول می‌انجامد. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموما تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی سفارت آلمان، مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.