آبشار اراوان تایلند

آبشار اراوان تایلند

آبشار اراوان یکی از زیبا ترین و معروف ترین آبشارهای تایلند نام برده میشود که در در استان Kanchanaburi، حدود 200 کیلومتری شمال غربی بانکوک قرار گرفته است. اراوان هفت سطح جدا از هم را دارا میباشد و بخشی از یک پارک ملی با همان نام میباشد. همچنین در کنار آبشار، پارک دارای تعدادی غار آهکی است که علاقه مندان به کاوشگری میتوانند از آن بازدید کنند. طول کل 7 سطح حدود 1500 متر میباشد و شاید جالب باشد که هر یک از سطوح نامی برای خود دارد. برای رفتن به اولین آبشار که Hlai Keun Lung نامیده دارد، نسبتا آسان است زیرا مسیر مستقیم پارک شما را به آن میرساند. اولین آبشار دارای تعداد زیادی ماهی میباشد که در حوض تشکیل شده از سنگ آهک صاف شده توسط آب هستند. ماهی هایی که نسبتا کنجکاو هستند و در اطراف پاهای شما شنا می کنند.

دنباله ای که به Wung Macha منتهی می شود، عمیق تر از سطح، که محل شنا کردن است. مکانی بسیار جذاب میباشد زیرا یک غار کوچک زیر سقوط آبشار وجود دارد. پیاده روی دیگری در حدود 50 متر، شما را به لایه سوم می برد که نام آن Pha Nam Tok میباشد که بلندتر از دو سطح دیگر است (حدود 20 متر) و یک حوض بزرگ و پر از ماهی دارد. Oke Nank Phee Seah و Bua Mai Long چهارمین و پنجمین سطح آبشار اراوان هستند. آنها آبشارهای کوچک و حوضچه های احاطه شده توسط سازه های سنگی و پوشش گیاهی دارند.

کاوشگری بعد از ردیف پنجم کمی سخت تر می شود و شما باید از نردبان و طناب کشیده ای استفاده کنید تا از یک پوشش گیاهی ضعیف تر عبور کنید. Dong Prook Sa ، ردیف ششم، یک آبشار چند لایه دیگری میباشد که عمق آن در پائین است. کندوکاو برای رسیدن به سطح هفتم آبشار اراوان بسیار سخت است، زیرا آخرین قطعه دنباله به ویژه چالش برانگیز هم میباشد. به نام Phu Pha Erawan ( به معنی این پاییز گذشته ) سه مرحله دارد که نام آنها را آبشار اراوان می نامند. در واقع نام این آبشار، نام یک خداوند سه گانه هندو است. سه ساعت طول میکشد تا طول کل آبشار را بررسی کنید و هفت مرحله را ببینید. فراموش نکنید که مواد دافع کننده پشه، آب و تنقلات را به همراه داشته باشید.

 

نقشه گوگل

مطالب بیشتر