آبشار صورتی کانادا

آبشار صورتی 

آبشار صورتی یکی از جاذبه‌های منحصر بفرد کانادا است که در استان آلبرتای این کشور واقع شده است. این آبشار در پارک ملی Alberta’s Waterton Lakes National Park واقع شده و روزهای معمولی آن شفاف و روشن است. اما در فصول بارندگی و پس از باران های شدید و سنگین، آب های قسمت بالایی وقتی از روی سنگ ها و صخره های قرمز رنگ به سمت پایین جریان می یابند و با رسوباتی به نام آرگیلیت (argillite) ترکیب می شوند تابش نور خورشید بر روی آنها منعکس شده و به رنگ صورتی زیبایی دیده می شود.

با توجه به اینکه شرایط باید برای تغییر رنگ آب این آبشار کامل باشد، شما باید خیلی خوش شانس باشید که در سفر به کانادا وقتی به آنجا می‌روید بتوانید این آبشار زیبا را به این رنگ فریبنده ببینید.

با این وجود تاکنون عکسان زیادی موفق به شکار این صحنه‌های زیبا شده‌اند و به علاقمند توصیه می‌کنند چنانچه علاقمند به دیدن این آبشار زیبا هستند ترجیحا در فصول بهار و تابستان به این محل بروند تا شانس بیشتری برای دیدن آبشار صورتی داشته باشند.

یاده‌ روی تا پای آبشار و دیدن صورتی شدن رنگ آن، نیاز به زمان‌ بندی و صبر و حوصله زیاد دارد. برای کسانی که علاقه دارند این منظره را از دور تماشا کنند نیز یک بخش دیده ‌بانی مجهز و یک پل وجود دارد.

در طول هفته های بهار، ممکن است زمان مناسبی برای رفتن به آلبرتا باشد تا شانس خود را برای دیدن این منظره با شکوه صورتی رنگ امتحان کنید.

در صورتی که برنامه ای برای بازدید از پارک ملی Waterton Lakes در فصل بهار نداشته باشید، این فرصت هیجان انگیز را از دست خواهید داد.

مطالب بیشتر