آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار در گیلان در منطقه رضوانشهر و ۳۰ کیلومتر بعد از تالش قرار گرفته و با حدود ۱۵ متر ارتفاع بعد از آبشارهای لاتون و چالدشت، از آن به عنوان سومین آبشار مرتفع گیلان یاد می شود. شکل خاص دیواره ی صخره ای این آبشار ویژگی منحصر به فرد آن است که در کمتر آبشاری دیده می شود، فضای اطراف آبشار و دسترسی راحت به آن امکان این آبشار را به یک آبشار محبوب تبدیل کرده است. این جاذبه سر راه رودخانه لمیر واقع شده، رودخانه‌ای که سرچشمه‌اش کوه‌های تالش(مشهور به گردنه الماس) است و در نهایت به دریای خزر می‌ریزد.

برای رسیدن به آن باید در جنگل حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی کرد . جاده‌ای که به این آبشار می‌رسد پوشیده از درخت‌های سربه فلک کشیده است و کوهی سرسبز آن را پوشانده.آبشار از بلندای سنگی نیم دایره ای به ارتفاع ۱۵ متر، روی صخره‌ای تیره رنگ که حکم دیواره را دارد، جریان پیدا می‌کند و به پایین داخل یک حوضچه‌ می‌ریزد. این دیواره حالت لایه لایه و پله مانند است.

آبشار ویسادار کمی پایین‌تر از سطح زمین قرار گرفته و به کمک پله میتوانید به بالای آن بروید .  از جاذبه های دیگر اینجا، درخت‌های قدیمی‌اند که ریشه‌هایشان از دل زمین بیرون زده و روی زمین دیده میشوند.

روبه روی آبشار هم  پلی فلزی  وجود دارد که با ایستادن روی آن میتوان به همه جا احاطه داشت، رودخانه را از بالا تماشا کرد.

 

 

 

 

مطالب بیشتر