آبگرم گنو بندر عباس

آبگرم گنو بندر عباس | Warm Water Genu Bandar Abbas

شهربندر عباس شهری بندری در کشور ایران می باشد. چشمه آبگرم گنو در فاصله ۳۴ کیلومتری شمال شرقی شهربندرعباس قرار گرفته است.

 در کنار راه بندرعباس به سیرجان یک راه آسفالت فرعی برای دسترسی به این چشمه وجود دارد. چشمه گنو که در منطقه حفاظت شده کوه گنو قرار گرفته است، علاوه بر جنبه درمانی، دارای جنبه های مختلف طبیعت گردی، پرنده نگری، کوهنوردی و دیگر جاذبه ها نیز میباشد.

آب این چشمه از آب های گوگردی خیلی گرم محسوب می شود. چشمه گنو را میشود مهم ترین چشمه معدنی در جنوب کشور ایران دانست که گردشگران بسیاری را از استان های مختلف ایران به خود جذب می کند. علاوه بر گردشگران داخلی، گردشگران خارجی بسیاری نیز از کشورهای حاشیه خلیج فارس برای بهره بردن از چشمه گنو به شهر بندرعباس سفر می کنند.

با وجود اینکه آب و هوای استان هرمزگان در اغلب مواقع سال گرم و شرجی است، اما محیط اطراف کوه گنو به دلیل ارتفاع زیادش آب و هوای معتدلی دارد و البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که دلیل شرجی بودن هوای این استان هرمزگان کوه گنو میباشد زیرا این کوه با ارتفاع ۲۳۴۷ متری ششمین کوه بلند این استان هرمزگان به حساب می‌آید، مانع عبور بخارات آب دریا می‌شود و در نتیجه هوای شهر بندر عباس اغلب شرجی است. معتدل بودن آب و هوای این کوه باعث می‌شود که گردشگران زیادی به این منطقه معتدل سفر کرده و ساعاتی خوش را در آنجا سپری کنند. کوه گنو به‌ عنوان منطقه حفاظت شده شناخته می‌شود به طورى که ادارهٔ‌ محيط زيست هرمزگان براى حفظ و حراست از آن‌ها تمام پوشش گياهى اين منطقه را مورد حفاظت و کنترل خود در آورده است.

تنوع پوشش گياهى اين کوه، از دامنه تا قلهٔ کوه، مشتمل بر انواع درختان گرمسيرى، ‌ استپ بيابانى، استپ کوهپايه‌‌اى و گونه‌هاى گياهى نواحى سردسيرى است. در دامنهٔ کوه گنو ابتدا بوته‌هاى پراکنده‌اى رشد کرده‌اند که انواع خانوادهٔ گندميان، گون و تک درخت‌هاى مغير (مغيلان) در ميان آن‌ها وجود دارد. بالاتر از دامنه، نوع گياهان تغيير مى‌کند؛ به طورى که در ارتفاع ۱۸۰۰ مترى، بادام وحشى گونهٔ غالب را تشکيل مى‌دهد.

نقشه گوگل