باغ جانور و گیاه شناسی بوداپست

باغ جانور و گیاه شناسی بوداپست

باغ جانور و گیاه شناسی بوداپست ، باغ وحش شهری است که در سال 1866 در پایتخت مجارستان بوداپست تاسیس شد . و این باغ (Fővárosi atllat- és Növénykert) در ضلع شمال غربی جنگل شهر بوداپست واقع شده است . باغ وحش بوداپست با حضور فوق العاده ، جاذبه های جدید و یک مکان برتر در باغ وحش های اروپا میباشد .

این نهاد اعلام کرده است که به اصطلاح لیست شریدان ، مؤسسه پارک شهر را در بین بهترین باغ وحش های مجارستان قرار داده و از نظر لیست 110 باغ وحش ، که با کپنهاگ و دوبلین گره خورده است ، در رده هفدهم اروپا قرار گرفته است. طبق سرشماری در سال 2015 ، این باغ وحش بیش از 1056 پستاندار را در 124 گونه ، 672 خزنده در 106 گونه و 1323 پرنده در 144 گونه نگه داشته است . علاوه بر این ، حدود 2000 گونه گیاهی از جمله مجموعه بونسای نشان داده شده است .

این مجمموعه توسط یک تاجر انگلیسی آنتونی شریدان گردآوری شده است . لیست او ، با توضیحات مفصل در مورد روش و خلاصه ای از دیگر تجربیات باغ وحش ، ابتدا در سال 2011 در What Zoos Can Do ظاهر شد و سپس در سال های 2013 ، 2015 و 2018 یک لیست به روز شده منتشر گردید .

با حدود یک میلیون بازدید کننده در سال جاری ، باغ وحش و باغ های گیاه شناسی بوداپست دوباره به پربازدیدترین مؤسسه عمومی و آموزش عمومی در کشور تبدیل شد . تخمین زده می شود که رقم نهایی حدود 50،000 بیشتر از سال گذشته باشد. بیشترین تعداد بازدیدکننده در روز بیش از 12000 نفر میباشد .

این باغ چندین رویداد موفق از جمله جشنواره کارناوال سه روزه حیوانات ، جشنواره چهار روزه زمین در ماه آوریل ، یک کنسرت را در هر چهارشنبه “در ماه های ژوئیه و آگوست ، عصرها و شبها در آخرین جمعه ماه تابستان ” برگزار میپگردد .

در پاییز جشنواره سنتی عشق حیوانات و جشنواره کتاب کودک هولمز برگزار شد ، اما همچنین یک برنامه هالووین و روز مارتین لیبابولی نیز برگزار شد و بازدیدکنندگان را جلب خود میکنند .

مطالب بیشتر