برج توره دل پیراتا یا دزدان دریایی ایبیزا

برج توره دل پیراتا یا دزدان دریایی ایبیزا

برج توره دل پیراتا یا دزدان دریایی ایبیزا ، برج دزدان دریایی ((Torre del Pirata یکی از آن برج های دفاعی جزیره ایبیزا بشمار میرفته . که  یکی از مناطق دیدنی شهر ایبیزا است، و در ساحل Cala d’Hort ایبیزا واقع شده است .

مردم ایبیزا برج توره دل پیراتا (برج دزدان دریایی) را با نامهای متعددی میشناسند .اصلاحات معروف این برج (کلاه Jueu)  یا (برج ساوینار Torre des Savinar) میتوان نام برد . و در ضمن این برج دفاعی یکی از گنجینه های معماری پارک طبیعی SES Salines میباشد .

این برج دفاعی با دو طبقه و شکل مخروط ناقص با فضای توپخانه برای محافظت در این مکان ساخته شده است .

هدف ساخت این برج کارکردهای بسیارمهمی داشت. محافظت از کشتی های اسکله ، محافظت از ساکنان این منطقه از ایبیزا و کارگران استخرهای نمکی از غارت های احتمالی دزدان دریایی ترکیه و شمال آفریقا  بود . و در کل چون آن زمان تولید نمک منبع اصلی ثروت این جزیره بود و از اینرو این برج بنا گردیده است .

تخمین زده می شود که در اواسط قرن 18 توسط مهندس جوآن بالستر ساخته شده است . وی برای راه‌اندازی آن از سنگ آهک اطراف استفاده کرده است ، شاید به همین دلیل است که پس از گذشت بیش از 200سال در چنین شرایط خوبی باقی می ماند . البته برج دزدان دریایی تاکنون با هیچ دشمنی روبرو نشده است .

فراتر از جاذبه های برج ، مادر طبیعت هر روز یک صحنه زیبا از غروب خورشید را به نمایش میکشد . که تجربه ای بی نظیر را برایتان بوجود خواهد آورد .

، این برج نیز دیدنی است ، شما می توانید از فضای داخلی نیز بازدید کنید و پس ازطی یک راه پله مارپیچ ، به بالاترین قسمت صعود کنید تا یکی از چشمگیر ترین چشم انداز پانوراما ایبیزا و منظره باورنکردنی دریا از بالای برج 200 متری را کشف نمایید . بدون شک بهترین بالکن در جزیره جادویی Es Vedrá است.

تنها 10 دقیقه پیاده روی دو نقطه زیبا وجود دارد ، ساحل Cala Gració و Punta Galeraمیباشد .

مطالب بیشتر