بقایای آثار رومی ها بوداپست

بقایای آثار رومی ها بوداپست

بقایای آثار رومی ها بوداپست ، شهری باستانی بود در مرزهای شمال شرقی استان پانونیا در امپراتوری روم واقع و در آغاز قرن 1 تأسیس شده است . ویرانه های این شهر را می توان امروز در بوداپست ، پایتخت مجارستان یافت بوده است .

از حضور این یادگاری های رومی ها (Roman relics ) در سطح شهر که پراکنده میبینید ،میتوان  از جمله آنها بقایای قلعه Contra Aquincum در میدان 15 مارس در Pest ، و “آمفی تئاتر نظامی رومی” و هم “آمفی تئاتر کوچک غیرنظامی” رومی در بوداست قابل ریت میباشند . دومی نزدیک به آکوینسوم ، پایتخت Pannonia Inferior از سال 106 میلادی است . Aquincum نیز یکی از مکانهای باقیمانده از آثار رومی است که بازدید کنندگان می توانند در بوداپست آن را مشاهده نمایند .

Aquincum بعنوان بخشی از سیستم حفاظت از مرزهای رومی موسوم به آهک ، به عنوان پایگاه نظامی در حدود 41-54 میلادی با یک واحد سواره نظام 500 نیرو خدمت می کرد .

این شهر تا اواخر قرن 2 حداقل 30 هزار نفر جمعیت داشت و بخش مهمی از منطقه امروزه را به نام ولسوالی در بوداپست تحت پوشش قرار می داد . ویرانه های موجود در شهرک رومی قدیمی را می توان در سایر مناطق بوداپست نیز مشاهده کرد ، به ویژه این سازه های رومی Contra-Aquincum، در طول قرن 2 و 3 میلادی ، قلب زندگی تجاری استان Pannonia بود. حفاری ها شواهدی از سبک زندگی این دوره نشان می دهد. از ابتدای 3 قرن مسیحیت شروع به گسترش در شهر کرد .

کامل ترین شهر غیرنظامی روم در مجارستان و دارای یک موزه با کلاس جهانی و یک پارک باستان شناسی در فضای باز است . هزینه ورودی نیز وجود دارد (بزرگسال 800 دلار) میباشد . که اگر فقط می خواهید نگاهی اجمالی در مورد حاشیه حمام های بزرگ عمومی آن ، بازار ، کلیسای اولیه مسیحیان و معبدی اختصاص داده شده به خدای میترا بیندازید ،که بیشتر آن ها از بیرون خیابان قابل مشاهده خواهد بود .

مطالب بیشتر