بوکیت بینتانگ مالزی

 بوکیت بینتانگ مالزی | Bokit Bintang Malaysia

بوکیت بینتانگ مالزی مکانی در شهر کوالالامپور و در کشور مالزی واقع شده است. اگر خیابانی در کوالالامپور وجود داشته باشد که تجسمی از قلب تپنده شهر باشد، خیابان Bukit Bintang خواهد بود. دیر یا زود، اکثر توریست ها خود را در این شاهراه پر جنب و جوش و متنوع پیدا می کنند.
 
به احتمال زیاد هیچ خیابانی مانند بوکیت بینتانگ در مالزی با چنین تنوع و گوناگونی نیست، واقع در مرکز کوالالامپور در ناحیه ای که مثلث طلایی نامیده می شود این منطقه به علت املاک و مستقلات با ارزش به این نام نامیده می شود. البته این نام این روزها خیلی هم استفاده نمی شود. در حالی که بوکیت بینتانگ از خیابان تون رزاق آغاز می شود و به طول تقریبی سه کیلومتر تا خیابان پودو گسترش می یابد اغلب بازدیدکنندگان بیشتر منطقه مرکزی متمرکز در اطراف پاویلیون و چهارراه سلطان اسماعیل را تجربه می کنند.

بوکیت بینتانگ توسط خیابان سلطان اسماعیل که در سمت شرقی آن قرار دارد و تحت سلطه ی فروشگاه ها و چندین هتل پنج ستاره است، به دو قسمت تقسیم می شود که سمت غربی به طور چشمگیری متفاوت است و گویی متعلق به کشور دیگری است.

وقتی از کنار فروشگاه بزرگ Lot 10 و تلویزیون مکعب رو به روی آن بگذرید و به سمت غرب بروید، می بینید که ده ها مرکز ماساژ و Spa با کارکنان مشتاق و مصر کنار خیابان ردیف شده اند. آن قدر زیاد که شاید شما از خودتان بپرسید که آیا ممکن است این همه آدم خواستار ماساژ و Spa وجود داشته باشد و آیا همه این ها قانونی و بدون کلاهبرداری هستند؟! به هر حال نگاه کردن این آدم ها که ضمن مشغول بودن به زندگی روزمره شان، تند تند و با پچ پچ سعی در اغوا کردن رهگذران دارند، دیدنی و جالب است.

علاوه بر خدمات ماساژ در این طرف خیابان سلطان اسماعیل، اقامتگاه های ارزان قیمت، به استثنای قدیمی ترین هتل های بین المللی کوالالامپور، ایالت فدرال، رویال بینتانگ و همچنین صرافی های با نرخ های مناسب وجود دارند که به طور قطع جای مناسبی برای تبدیل ارز و خرید در مراکز خرید اطراف هستند. البته به شرطی که مراقب جیب برهای خیابانی و موتور سوار باشید.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر