تالار شهر آرهوس

تالار شهر آرهوس

تالار شهر آرهوس ، در ضلع جنوبی شلوغ Rådhus Plads ،  شهر آرهوس دانمارک واقع شده است . كه در سال 1941 بنا به نقشه های معماران آرن ژاکوبسن و اریک مولر و یكی از معدود ساختمانهای شهری كه تاكنون در دانمارك ساخته شده است.
 
تالار شهر آرهوس چیزی غیر طبیعی است. در حالی که شهر کوچک دانمارک مشهور شد ، در طول جنگ جهانی دوم از پیوندهای اشغال نازی رنج می برد. که پس از یک مسابقه در سال 1937 طراحی توسط آرن ژاکوبسن و اریک مولر مورد قبول واقع گردیده شده . از آنجا که از زمان تجسم دوره طلایی مدرنیسم دانمارک تبدیل شده است و یک سیستم شبکه سفت و سخت را به نما متصل می کند.

Aarhus City Hall در مواجهه با سنگ مرمر نروژی ، برجسته ساختمان برج خیره کننده آن به ارتفاع 60 متر با منظره ای زیبا از شهر و خلیج است. تورهای داخلی شامل بازدید از تالار مدنی ، اتاق شوراها و اتاق ازدواج است که هر کدام با زیبایی و تزئینات چوبی و برجسته ساخته شده اند.

نکته جالب توجه این است که حوضه چشمه در نزدیکی آن ، یا گریزبرودن (از زیبایی آن به نظر می رسد) ، و در پای برج هال تالار چشمه ای زیبا به نام Agnes و Water Carrier وجود دارد.

در اوج جنگ جهانی دوم در اروپای غربی ، شهر آرهوس ، دانمارک به یک شاهکار معمول غیر معمول دست یافت. این کار ساخت و ساز در یک سالن شهر با نام تجاری جدید که قرار است یک چراغ حاکمیت دموکراتیک باشد در حالی که این شهر تحت اشغال مستقیم نازی ها قرار داشت ، به پایان رسید. چهار سال پیش از آن توسط دوقلوی هیرلند آرین ژاکوبسن و اریک مولر طراحی شد ، روودوس از جنگ جان سالم به در برد و به یک کلاسیک شناخته شده بین المللی مدرنیسم دانمارکی تبدیل شد.

مطالب بیشتر