جزیره مارگارت بوداپست 

جزیره مارگارت بوداپست 

جزیره مارگارت بوداپست ، یک جزیره بلند 2.5 کیلومتری ، 500 متر عرض ، با مساحت 238 هکتار در منطقه بوداپست مجارستان است . در اواسط دانوب در مرکزی بوداپست ، مجارستان است . این جزیره بیشتر توسط پارک های چشم انداز پوشیده شده است و یک منطقه تفریحی محبوب است . ویرانه های قرون وسطایی یادآور اهمیت آن در قرون وسطی به عنوان یک مرکز مذهبی است . این مکان در فاصله 2.5 کیلومتری ، در سال 1908 به عنوان یک پارک عمومی اعلام شد.

این جزیره از منطقه بین پل مارگارت (جنوب) و پل Árpád (شمال) فاصله دارد . قبل از قرن چهاردهم این جزیره Insula leporum (جزیره خرگوش) نامیده می شد. جزیره مارگارت به طور اداری متعلق به منطقه 13 بود ، اما اکنون مستقیماً تحت کنترل شهر است .

جزیره «مارگارت» اصلی‌ترین مرکز تفریحی شهر بوداپست برای مردم محلی است . حمام‌های گرم دارویی در فصل بهار، باغ‌های زیبا و خرابه‌های بسیاری از ساختمان‌های تاریخی، همه باعث جذب توریست‌ها از اقصی نقاط جهان به این جزیره شده‌اند .

از همه جالب‌تر، وجود یک مجتمع آبگرم بزرگ شامل یک حمام با امواج مصنوعی، حمام‌های آب گرم با خواص دارویی مختلف، استخرهای مخصوص شنای بزرگ‌سالان و کودکان و با ظرفیت بیست هزار نفر در یک زمان است.

از دیگر نکات برجسته این جزیره زیبا، می‌توان به باغ گل رز «رز ساکرت» بنای یادبود اتحاد که شامل مجسمه‌های فلزی ساخته شده توسط «ایستوان بوسه» در سال 1972 میلادی و … اشاره کرد .

ظاهر آن امروزه از طریق اتصال سه جزیره جداگانه ، Fest، (نقاش) ، Fürdő (حمام) و Nyulak (خرگوش) ، در اواخر قرن نوزدهم ، برای کنترل جریان دانوب توسعه یافته است. در ابتدا ، این جزیره 103 متر از سطح دریا بالاتر بود ، اما اکنون برای کنترل سیلاب ها 105 متر از سطح دریا ساخته شده اند .

مطالب بیشتر