جنگل مُسی مالزی

جنگل مُسی مالزی

جنگل مُسی مالزی (جنگلی پر از خزه) در ارتفاعات کامرون که به عنوان باغ مالزی شناخته میشود، قرار گرفته است.این جنگل در بخشی از یک کوه می باشد که در ایالت فدرال پاهنگ این کشور است.

تاریخ کوهستانی کامرون در سال 1885 آغاز شد، زمانی که بریتانیا ویلیام کامرون را به عنوان نقشه بردار توسط دولت استعمار فرستاد تا مرز را به مرز بعدی (پروک) تبدیل کند.گرچه ارتفاعات کامرون پس از او نامگذاری شد، جورج ماکسول 40 سال بعد متوجه شد که این منطقه به عنوان یک مرکز رفت و آمد و تپه مناسب است.

بهترین مسیر رانندگی برای رسیدن به این جنگل : تانا راتا (بزرگ‌ترین بخش درون شهری کامرون است.)، جایی است که محققان می‌توانند روزها و شب ها اطراف کوه‌های آن به تحقیق بپردازند.
بهترین مسیر پیاده‌ روی : تورهای مخصوص پیاده‌روی در این جنگل وجود دارد که به توریست های این کشور کمک می‌کنند تا بتوانند زیبایی های این جنگل را از نزدیک ببینند.
اعم از گیاهان کوزه‌ای‌ شکل گوشت‌خوار (حشره‌خوار) و گل‌های ارکیدهٔ ظریف در میان خزه‌های سبز اسفنجی که درختان این جنگل را پوشانده اند، باقی‌مانده‌اند. راهی پرپیچ و خم که گردشگران را از مکانی پر از تپه ها و مزارع چای سبز هدایت میکند و در نهایت به قله کوه‌های مه آلود مالزی می‌رساند.لازم به ذکر است که اگر به این مکان رفتید حتما از قله گانانگ برینگچانگ (Gunung Brinchang) دیدن کنید زیرا که از آنجا همه جای شهر را میتوانید ببینید. همچنین چکمه‌های خود را به همراه داشته باشید.

برای رفتن به این مکان میتوانید از اتوبوس هایی که در شهر کوالالامپور موجود است استفاده کنید.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر