جواهر دشت

جواهر دشت

جواهر دشت یکی از جاذبه های رودسر، است که همچون جواهر در این منطقه می درخشد. این منطقه ییلاقی با طبیعتی بی‌نظیر و هوایی پاک و کوهستانی هم‌چون عروس دشت‌ها در پهنه قله سماموس در شرق استان گیلان واقع شده است. این دشت زیبا در فصل تابستان یکی از بهترین مقاصد برای طبیعت گردی است.

قبل از ورود به جواهردشت آستانه متبرکه «نقره عباس» در دشتی زیبا و وسیع قرار دارد، که معمولاً اهالی و مسافران برای زیارت و سیاحت به آنجا می‌روند تا چشم انداز زیبای آن را ببینند. وجود گیاهان زیبا مانند «میش گوش» و انواع  گل‌های  مختلف  با رنگ‌های متفاوت از جمله زیبایی‌های این منطقه است، از کنار بقعه ، محله و خانه‌های  زیبای  آن  که  با  سقف‌های  شیروانی روز به روز در حال افزایش هستند، خود نمایی می‌کنند.

در قسمت جنوبی این منطقه قله ۲۶۷۸متری سماموس وجود دارد که برای بسیاری از کوهنوردان تفریح بسیار دلچسبی خواهد بود و در اکثر مواقع و بیشتر هم در فصل زمستان به صورت حرفه‌ای کوهنوردان برای صعود به این قلعه می‌روند.

اگر به عکاسی علاقه‌مند باشید بطور حتم سفر به جواهردشت رودسر می‌تواند یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای عکاسی کردن از طبیعت بکر، اسب‌ها، دام‌های درحال چرا در دشت سرسبز، آسمان‌مه‌گرفته و … باشد.

بهترین زمان سفر به این منطقه زمان برگزاری جشنواره‌هایی است که همه ساله در آن‌جا برگزار می‌شود: مثل مسابقات کشتی گیله‌مردی، طناب کشی و اسب دوانی و … در این زمان گردشگران بسیاری به این منطقه سفر می‌کنند چون باعث جذب توریست به ناحیه می‌شود.

به دلیل اینکه در منطقه کوهستانی واقع شده است بهترین زمان سفر به این منطقه اواخر فصل بهار تا اوایل پاییز است. سفر در ماه‌های گرم به این ناحیه‌ی سرسبز بی‌نظیر است؛ اما در فصل زمستان بدلیل بارش سنگین برف اصولا مسیرها به این روستا مسدود می‌شوند. توصیه‌ی ما به شما این است که در هرفصلی که به این منطقه می‌روید لباس گرم و کفش راحتی مناسب کوهنوردی داشته باشید.

مطالب بیشتر