خلیج انگلیسی ونکوور

خلیج انگلیسی ونکوور

خلیج انگلیسی ونکوور یکی از جاذبه های ونکوور – کانادا است. این خلیج در تقاطع سواحل ونکوور و اقیانوس آرام قرار دارد. زیبایی این ساحل به گونه ای است نام این مکان زیبا در بین ۵۰ ساحل برتر دنیا قرار دارد.

از نظر جغرافیایی این ساحل با ونکوور غربی تا شمال، شهر ونکوور تا شرق و منطقه‌ای از «کیتسیلانو» (Kitsilano) تا «پوینت گری» (Point Grey) در جنوب محدود می‌شود.

این مکان خلیجی بسیار زیبا و خیره کننده با مناظری بی‌بدیل  مانند دیوار دریایی قسمت غربی پارک استنلی، «امبل ساید» (Ambleside) تا «داندریو» (Dundarave) و پارک «لایت هاوس» (Lighthouse) در غرب ونکوور و از کیتسیلانو، «جریکو» (Jericho) و سواحل «اسپانیش بنکس» (Spanish Banks) در جنوب است.

علاقمندان به ورزش نیز می توانند از مسیر پارک استنلی به «جهان علم» (Science World)، «گرانویل آیلند» (Granville Island) و ساحل «کینسیلانو» به پوینت گری رفته و از پیاده روی و دوچرخه سواری لذت ببرند.

 اسکله این خلیج  به شکل گیری نوار ساحلی شهر جوان ونکوور بوده و سال ۱۹۰۵ساخته شده است. اسکله اولیه که چوبی و در نزدیکی هتل «سیلویا» ایجاد شده بود. این اسکله محلی محبوب برای دورهمی‌های دوستانه و شنا در روزهای آفتابی بود ولی به مرور محبوبیت خودش را از دست داد و بالاخره سال ۱۹۳۸ تخریب شد.

این ساحل یکی از مرکزی‌ترین سواحل شهری و قطعاً یکی از زیباترین آن‌ها به شمار می‌رود. علاوه بر طبیعت دیدنی این منطقه رستوران‌هایی فوق‌العاده، بستنی فروشی‌هایی وسوسه‌انگیز و کافه‌هایی متعدد در این نزدیکی وجود دارند. درختان نخل و یکی از جالب‌ترین مجموعه‌های مجسمه ونکوور را نیز در اینجا پیدا می‌کنید.

مطالب بیشتر