خیابان رابسون ونکوور

خیابان رابسون

خیابان رابسون  یکی از خیابانهای معروف ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیا کانادا است. این خیابان بین استادیوم بی سی پلیس (BC Place Stadium) و  پارک استنلی قرار گرفته است.

در این خیابان نمایندگان و فروشندگانی از بهترین مارکهای دنیا وجود دارند و به همین دلیل همیشه جمعیت زیادی از طرفداران این برندها در این خیابان مشغول بازدید یا خرید هستند

از نظر قدمت نیز این خیابان یکی از قدیمی ترین و زیباترین خیابان های تجاری شهر ونکوور است . این خیابان یک زمانی به خیابان رابنستراسه (Robsonstrasse) معروف بود و در آن زمان مارکهای اروپایی زیادی به آن آمدند.

علاوه بر خرید در این خیابان شما می‌توانید در رستورانهای شیکی که دارد غذاهای خوشمزه‌ای را امتحان کنید. غذاهای چینی، کره‌ای و ژاپنی در این خیابان طرفداران زیادی دارد. اگر هم اهل کافه و کافه گردی هستید، باز هم در این خیابان می‌توانید گزینه‌های خوبی پیدا کنید.

دیدنی ها

 استادیوم بی سی پلیس یک استادیوم چند منظوره است. در این استادیوم حتی اگر مسابقه هم نباشد شما می‌توانید از سالن مشاهیر ورزشی آن بازدید کنید که شامل گالری های بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۰، تیم های حرفه ای  و قهرمانان شهر مانند Terry Fox است.

کتابخانه عمومی ونکوور از دیگر بخشهای دیدنی این خیابان است. معماری این کتابخانه مانند کولوسئوم ساخته شده است. یکی از نمادها و جاذبه های ونکوور یعنی گالری هنر نیز این شهر قرار دارد و قسمتی از میدان رابسون را تشکیل می دهد. این گالری، پنجمین موزه بزرگ هنری در کانادا و بزرگترین گالری در کانادای غربی است.

مطالب بیشتر