دبی فریم

دبی فریم | Dubai Frame

از جدیدترین و مشهورترین ساختمان های جهان میتوان به ساختمان قاب عکس دبی که همزمان با سال نو میلادی 2018 بازگشایی شد اشاره کرد.

روزنامه گاردین به این سازه که درمیان پارک زعبیل دبی ساخته شده است و شاهکاری مدرن در معماری به حساب می آید لقب بزرگترین قاب عکس در این سیاره را دارد و همین موضوع باعث شهرت دوچندان این ساختمان گردید.

این ساختمان را که همچون قاب عکسی باشکوه ساخته اند تا به مرور از داخل آن بتوانند شاهد پیشرفت سریع دبی باشند حاصل ایده پردازی مهندسی قهار با ملیتی مکزیکی به نام فرناندو دونیس در سال 2008 میباشد.

این سازه بزرگ با ارتفاع 150 متر و عرض 105 متر دارای نقوش زیبای اکسپو است که از روی نشان اکسپو یکی از نمایشگاه های بین المللی که دبی توانسته است حق میزبان آن را در سال 2020 از آن خود کند تزیین شده است.

بعد از بررسی های این پروژه از زوایای مختلف، تصمیم بر آن شد تا دبی فریم را به گونه ای سازند تا دروازه پارک زعبیل باشد و بازدیدکننده ها پس از عبور از آن وارد این پارک زیبا شوند. در سال 2013 با پشتیبانی شهرداری دبی، ساخت این بنا را آغاز شد و قرار بود ساختمانی ساخته شود که چهره دبی را دگرگون کند و کمکی باشد برای آینده صنعت گردشگری این شهر، که خوشبختانه به بهترین صورت ممکن نیز به پایان رسید.

برای ساخت این سازه حیرت انگیز از مصالحی چون شیشه، فولاد، آلومینیوم و بتن استفاده کردند تا در عین زیبایی، از استحکام بالایی نیز برخوردار باشد. استفاده از شیشه در نمای دبی فریم باعث شد تا چهره آن مدرن تر به نظر برسد و این امکان را داشته باشد تا محله های قدیمی تر شهر را نمایش دهد.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر