دبی مال امارات

دبی مال امارات |The Dubai Mall

دبی مال امارات The Dubai Mall، به معنی: مرکز خرید دبی نام بزرگترین مرکز خرید جهان است که در شهر دبی، کشور  امارات متحده عربی ساخته شده‌ است. این مرکز خرید بخشی از پروژهٔ ۲۰ میلیارد دلاری برج خلیفه، بلندترین سازهٔ جهان می‌باشد و دارای بیش از ۱،۲۰۰ فروشگاه است. این مرکز خرید در ماه نوامبر سال ۲۰۰۸ برای مردم کشور امارات بازگشایی شد. دسترسی به این مال توسط خیابان دو طبقهٔ «دوحه» امکان‌پذیر است.

از امکانات تفریحی این مرکز خرید می‌توان به یک زمین یخ با استانداردهای المپیک، یک آکواریم و باغ‌ وحش زیر آب، چندین سینما، شهربازی و سالن غذاخوری اشاره کرد.

همچنین آب‌نمای دبی در کنار این مرکز خرید ساخته شده‌ است. آبنمایی که به گفتهٔ سازندگانش، تماشایی‌ترین نمایش فواره موزیکال جهان است.

 • دبی مال در اولین سال افتتاحش ۳۷ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب کرد. این بدین معناست که در هر هفته بیش از ۷۵۰،۰۰۰ نفر به این مرکز خرید می‌آمدند.
 • در سال ۲۰۱۰ جوایز استایل گرزیا دبی مال را «بهترین مرکز خرید جهان» نامید.
 • بزرگ‌ترین پنل آکریلیک جهان برای آکواریوم دبی با عرض ۳۲٫۸۸ متر، ارتفاع ۸٫۳ متر، ۷۵۰ میلی‌متر ضخامت و وزن ۲۴۵ تُن در این مرکز خرید واقع شده‌ است.
 • بزرگترین شیرینی فروشی جهان با مساحت بیش از ۹۳۰ مترمربع در دبی مال قرار دارد.

  خیابان مد در این قسمت (فشن اَوِنو) دبی مال مجموعه‌ای بی‌سابقه بالغ‌ بر ۷۰ فروشگاه از مارکهای معروف و لوکس جهان موجود است. این مجموعه علاوه‌ بر ورودی از داخل دبی مال دارای یک در مخصوص (VIP) از خیابان است.

  از مارک‌های موجود در این قسمت می‌توان به ورساچه، گوچی، دولچه و گابانا، بربری، لویی ویتون، شانل، کریستین دیور، آرمانی اشاره کرد. بازار طلای دبی مال دارای بزرگترین بازار طلای سرپوشیدهٔ جهان است. این بازار دارای ۲۰۰ فروشگاه شامل بهترین مارکهای جهان می باشد.

  آکواریوم دبی دارای بیش از ۳۳،۰۰۰ ماهی، کوسه و گونهٔ آبزی است. این آکواریوم دارای یک تونل است که بازدیدکنندگان می‌توانند از داخل آن آبزیان را تماشا کنند. این آکواریوم رکورد بزرگ‌ترین پنل آکریلیک جهان را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسانده است.

  در ۲۵ فوریه ۲۰۱۰ در پی نشت آب از این آکواریوم قسمتی از دبی مال به‌طور موقت بسته شد و خریداران به خارج از مرکز خرید هدایت شدند. یک روز بعد و پس از حل مشکل، دبی مال بر روی عموم دوباره گشایش یافت.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر