دره ورزاسکا لوگانو

دره ورزاسکا لوگانو

دره ورزاسکا لوگانو ، از دره های بسیار شگفت انگیز از ، دره ورزاسکا ” Verzasca ” در شهر لوگانو سوئیس  که هم برای طرفداران ماجراجویی و هم برای عاشقانه ها از جذاب زیادی برخوردار است . سد 220 متری ورزاسکا یکی از بالاترین در اروپا را در اختیار دارد .

اما این سد یک تجاوز مدرن است که یکی از زیباترین دره های بسیار رودخانه تیچینو را خراب نکرده است. هنگامی که رودخانه مسیر صخره ای خود را فرو می ریزد ، آبهای سبز و زمرد نامناسب آن آبشارها و حفره های شنا را که محاصره شده برای آفتاب گرفتن است ، تشکیل می دهد.

در زیر پل های سنگی و از میان روستاهای باستانی آلپ عبور می کند. بهترین شناخته شده از هر دو و همچنین با یک آبشار زیبا ، لاورتزو است. در اینجا ، پل سنگی قوسی پونته دی سالتی از رودخانه عبور می کند ، و از کلیسای دهکده می توانید مسیر پیاده روی را در امتداد مسیری که به خوبی مشخص شده است طی قرن ها توسط روستاییان که گله ها و خانواده های خود را به مراتع کوهستانی مرتفع می کنند دنبال کنید .

دهکده دره ورزاسکا به دلیل قلب تاریخی خانه های زیبا و مشهور شناخته شده است و از ماه مه تا اکتبر بازار آن با فروش صنایع دستی محلی و محصولات لذیذ در آن قرار دارد. در طول راه در تابستان بقایای سیستم های باستانی آب و مخازن حک شده در دل تخته سنگ ها را مشاهده خواهید کرد.

درباره این سفر نیمه روزه یک روستای سنگی آرام در انتهای دره رویت خواهید کرد . یک مسیر اتوبوس از لوگانو در نزدیکی رودخانه ، با توقف های مکرر این منطقه را قابل دسترس کرده است .

مطالب بیشتر