دریاچه مورین کانادا

دریاچه مورین

دریاچه مورین یکی از جاذبه‌های طبیعی و زیبای کشور کاناداست که در پارک ملی بنف واقع در ایالت آلبرتا قرار دارد. سرچشمه این دریاچه از دره ای بنام «تن پیکس» است. این دریاچه حدود  1885 متر ارتفاع  50 هکتار وسعت دارد.

آب این دریاچه از یخها و یخچالهای کوها های اطرافش باید تامین شود به همین دلیل سطح آب آن در نیمه دوم ژوئن از همیشه بیشتر است. در همین زمان به دلیل رنگ زیبایی که پیدا می کند و انعکاس کوههای پشت سر آن در داخل آب دریاچه بهترین زمان برای عکاسی است.

به همین دلیل گفته می شود این دریاچه یکی از مناظر بکر و زیبای کاناداست که حتی روی اسکناس های 20 دلاری کانادا به تصویر کشده شده است.

برای رسیدن به این دریاچه معمولا از » روک پیل» می روند تا در مسیر امکان عکاسی هم باشد. در ماه می مسیر تردد به دریاچه باز است ولی احتمالا رنگ زیبایی که برای عکاسی جذاب باشد را ندارد . گرم ترین دما نیز در ماه جون تا اوت است و تردد در آن زمان تا اوایل اکتبر بسته است.

سطح آب آن نیز همانطور که گفته شد وابسته به برف و باران کوهستان اطراف است .در اطراف این دریاچه مسیرهایی برای پیاده روی و کوه نوردی هم پیش بینی شده است و وجود دارد.

 

 

مطالب بیشتر