دنیای زیر آب پاتایا

دنیای زیر آب پاتایا | Under Water World Of Pattaya

دنیای زیر آب پاتایا، یکی از بزرگترین آکواریوم ها با ظرفیت 3.8 میلیون لیتر آب در جهان است که در واقع دنیایی متفاوت را به ببیندگان عرضه می‌دارد. این آکواریوم با مساحت 19 هزار متر مربع، تونلی به طول ۱۰۰ مترست که حدود ۵۰۰۰ آبزی از ۲۰۰ گونه‌ی متنوع را در خود جای داده است. از جمله کوسه، سمور دریایی، سفره ماهی و…که همگی در کنار هم مسالمت آمیز زندگی می کنند.

هنگام رد شدن از این تونل شگفت انگیز، در بالای سرتان انواع ماهی های ریز و درشت با رنگ های خارق العاده و باو نکردنی که دسته دسته حرکت می کنند وستاره های دریایی و مرجان ها را می بینید.

برای تماشای انواع کوسه‌ها و عروس‌های دریایی، تانک‌های جداگانه در نظر گرفته‌اند و در بخش تاچ پول هم می‌توانید همراه بچه‌ها برخی از ماهی‌های بی‌خطر را لمس کنید.

در دنیای زیر آب پاتایا، شما می‌توانید پوست جانوران آبزی نظیر خیار دریایی، لاک پشت، ستاره دریایی، خرچنگ ، کوسه بامبو و نوعی از سفره ماهی را لمس کنید و ببینید پوست این حیوانات چقدر خاص و هیجان انگیز است.

همچنان که در اینجا به پیش می روید جذابیت های بیشتری مشاهده می کنید مثل صخره های رنگارنگ، مرجان ها، شقایق های دریایی، ماهی های رنگارنگ و ریز و حیواناتی که در اعماق بسیار زیاد آب زندگی می کنند.

بعد ازین قسمت، وارد فضایی می‌گردید که به صورت زنده می‌توانید نحوه غذا دادن به حیوانات دریایی را ببینید که بسیار جالب و هیجان انگیز مخصوصا برای کودکان خواهد بود.

نکته جالب دیگر اینکه غذاهایی که به کوسه و سمور دریایی داده می شود بسیار زیاد است و بعد از تغذیه این دو جاندار، غذا دادن به مابقی حیوانات دریایی آغاز می شود. یک نوع ماهی اینجا هست که شما و کودکانتان می توانید به آنها با شیشه شیر غذا بدهید!

این مجموعه که در سال 2003 افتتاح شد، در نوع خود، در تایلند و حتی در آسیا بی نظیر می باشد و مدیران شهری پاتایا نزدیک به هشت و نیم ملیارد تومان برای ساخت آن هزینه کردند.

این تونل آبی بسیار جذاب از شیشه آکریلیک بسیار ضخیم ساخته شده است و در برابر فشار آب و امواج استقامت کافی را دارد.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر