دهکده فیل ها پاتایا

دهکده فیل ها پاتایا | Pattaya Elaphant Village

دهکده فیل های پاتایا، یکی از جاذبه های بی نظیر شهر می باشد که از دیدن آن قطعا پشیمان نخواهید شد، پس حتما در برنامه ی سفری سری به آن بزنید.

در سال ۱۹۷۳ کمپی جهت نگه داری و مراقبت از فیل های پیر و از کار افتاده که دیگر توانایی کار کردن را نداشتند و به نوعی بازنشسته شده بودند، در شهر پاتایا تایلند راه اندازی شد.

 در ابتدا هدف از این کمپ تنها نگه داری و مراقبت از این حیوانات دوست داشتنی بود، اما سایر توانایی های دیگر فیل ها مثل سواری دادن و نمایش اجرا کردن و سرگرم کردن دیگران که همچنان فیل ها قادر به انجام آنها بودند مسئولان را بر آن داشت که این کمپ را به دهکده ای تفریحی و جزو جاذبه های گردشگری پاتایا تبدیل کنند تا علاوه بر نگهداری و مراقبت از این حیوانات درآمدی به دست آورند و هزینه های مربوط به نگهداری این فیل ها از این طریق تامین شود.

این مجموعه از معدود مجموعه هایی است که فیل ها در طبیعت اصلی خود نگهداری می شوند و حالت باغ وحش ندارد.

شما چیزی در حدود یک ساعت سواربر کجاوه ای که پشت این فیل ها بسته اند، به گشت و گذار در طبیعت های بکر و دست نخورده جنگل می روید و پس از بازگشت می توانید به تماشای فوتبال فیل ها، حمام فیل ها و سایر نمایش های دیگر بنشینید. در دهکده ی فیل ها همچنین با انواع میوه های فصلی و محلی که از باغ های اطراف چیده می شود از شما مسافران عزیز، پذیرایی می گردد.

از قسمت های هیجان انگیز این دهکده، دیدن زندگی فیل ها، سواری با آنها، بازی فیل ها باهم و آماده شدنشان برای انداختن عکس با شما می باشد.

بازدید از این مجموعه هم تجربه ای به یاد ماندنی خواهد بود هم به نوعی زندگی این فیل هارو نجات می دهد. چون هزینه ای که پرداخت می کنید تا وارد مجموعه شوید صرف نگهداری از این موجودات مهربون و دوست داشتنی می شود.

 

 

نقشه گوگل

مطالب بیشتر