دینو پارک استراوا

دینو پارک استراوا

دینو پارک استراوا ،DinoPark Ostrava یا مینی باغ وحش استراوا در دوبرا  13 کیلومتری مرکزی شهر استراوا جمهوری چک واقع شده است.  در بیش از 35 هکتار مساحت ، بیش از 30 صحنه با 70 مدل اندازه حیوانات مزوزوئیک در محیطی وجود دارد که احتمالاً بیش از 65 میلیون سال پیش در سیاره ما سکونت داشته است.

علاوه بر مدلهای دیرینه شناسی واقعی دایناسورها (استاتیک و روباتیک و صدا) ، بازدید کنندگان می توانند در مورد گونه ها ، تکامل زندگی روی کره زمین ، حرکت قاره ها و غیره همه از یک طریق جالب و جذاب یاد بگیرند . این مدل ها با استفاده از فن آوری ثبت شده ویژه و مبتنی بر دانش علمی فعلی تولید شده و فسیل های یافت شده دارند. بنابراین ، بازدید از DinoPark می تواند یک افزودنی خوب برای آموزش تاریخ باشد. 

دینو پارک همچنین شامل یک زمین بازی دیرینه شناسی کودکان ، یک دنباله طبیعت ، یک رصدخانه روزانه ، یک مینی باغ وحش ، یک DinoRace بی نظیر و سایر جاذبه های کودکان خردسال است. غرفه به گذشته زمین حاوی آثار باستانی است که به دوران باستان باز می گردد.

شما می توانید در اینجا عقرب ترشیایی ، چاپ بالهای سنجاقک های ماقبل تاریخ ، اسب های فسیلی که در قلمرو ما یافت می شود ، تقلید از یک کاوشگر اصلی تأسیسات دیرینه شناسی و غیره را ببینید ، این غرفه با همکاری موزه West Bohemian West در Pilsen و رئیس بخش دیرینه شناسی آن ، RNDr ساخته شده است. دکتر جوزف پنیشنکا. در DinoPark گیاه زنده Wollemia nobilis “مزوزوئیک” نیز وجود دارد. این گونه کاج ماقبل تاریخ 175 میلیون سال پیش در کره زمین یافت شد و فقط در سال 1994 کشف شد. این گیاه شناسی بی نظیر است. 

DinoAquarium ، یک سینما سه بعدی ، یک فیلم پانوراما تمام قد در یک حلقه تمام روز نمایش داده می شود. یک قطار ویژه جاده DinoExpres بازدید کنندگان را به مکانهایی منتقل می کند که با پای پیاده امکان دسترسی به آنها نیست.

مطالب بیشتر