رویدادهای سال نو آپنزل

رویدادهای سال نو آپنزل

رویدادهای سال نو آپنزل ، رویدادهای که به Events New Year’s Mummer Appenzell  معروف شده ، مانند رنگ روشن و چشم انداز زمستان های برفی جز ء سنت ارجمند زمستانی آپنزل بر میرود .

در آخرین روز سال و برابر با سیزدهم ژانویه سال میلادی ، مردان و پسران لباس زنها بر تن کرده به عنوان یکی از شخصیت های معمولی در ماسک های سنتی و لباس های رنگارنگ از طریق شهرهای هینترلند و میدلند در قنات آپنزل آوا سر میدهند و در سراسر شهر رقصکنان و  آوازه خوان حرکت می کنند .

در ساعات اولیه صبح ، چهره های «زیبا» ، «زشت» و «جنگل و طبیعت» به صورت گروهی به خیابان ها می روند ، به اصطلاح «شوپل» سال نو تبریک گفته .زندگی و فریاد میزنن “سال نو مبارک” این تماشای خیره کننده به قرن پانزدهم میلادی باز می گردد و هنوز هم سالانه تماشاگران سراسر سوئیس و کشورهای اطراف را مجذوب خود می کند .

Silvesterklaus یک فرد نقاب دار در جشن روز سنت سیلوستر در آپنزل ، سوئیس ، و در نتیجه کمک به حفظ سنت ها است . silvesterklaus یا بازیگر سال نو در منطقه آلمانی سوئیس است تا به عنوان سنت سیلوستر و یا شخصیت شب سال نو لباس می پوشد. در نیمه کانون اصلاح شده آپنزل سال نو را همچنان به این ترتیب جشن میگیرد .

در نظر گرفته می شود که جشنواره کلوزن منشأ بت پرستی ندارد ، اما به یک سنت ظهور اواخر قرون وسطایی برمی گردد که دانش آموزان یک مکتب صومعه را درگیر می کند . در قرن پانزدهم ، كلیسای كاتولیك باید فهمیده باشد كه چنین فصلی به سختی تمرین می شود ، كه به نوبه خود ممكن است توضیح دهد كه چرا آداب و رسوم chlausen از فصل ظهور به عید نوروز برده شده است .

سنت برای اولین بار در سال 1663 ذکر شده است ، هنگامی که مقامات کلیسا نسبت به چنین رفتار پر سروصدا اعتراض کردند. مطابق برخی از سوابق قرن 18، در نیم كانتون كاتونیك است.امروزه این سنت در نیمه کانتون پروتستان آپنزل Ausserrhoden زنده است .

مطالب بیشتر