ساختمان شهرداری سن سباستین

ساختمان شهرداری سن سباستین

ساختمان شهرداری سن سباستین در گذشته این بنا یک کازینو را در خود جای می‌داد که سیاست‌مداران و هنرمندان قبل از جنگ جهانی اول، در آن به تفریح و سرگرمی می‌پرداختند. یک شاهکار معماری  به حساب می‌آید که بین سال‌های ۱۸۸۲ تا ۱۸۸۷ میلادی ساخته شده است .

این بنای زیبا بین ساحل لا کونچا (La Concha) و محله قدیمی شهر قرار داشته و باغ‌های آلدِردی اِدر (Alderdi Eder) هم در مسیرش دیده می‌شوند .

ساختمان شهرداری  شهر سن سباستین را نیز آیونتامیِنتو (Ayuntamiento) هم مینامند . درزمانهای گذشته ساختمان شهرداری شاهد جنگ‌های زیادی بین ناسیونالیست‌ها و جمهوری خواهان دوران جنگ داخلی اسپانیا بوده است .

هنوز هم روی سر در آن جای گلوله‌ها قابل مشاهده هستند . از سال ۱۹۴۷ میلادی، شورای شهر و دولت باسک در این ساختمان مستقر شد . 

سن سباستین یکی از شهرهای با شکوه در یک خلیج منحنی زیبا در شمال غربی اسپانیا است . این شهر ساحلی که از اواسط دهه ۱۸۰۰، یک تفریحگاه تابستانی برای خانواده سلطنتی بوده و هرگز نقش اصلی مهمترین بندر یا مرکز صنعتی اسپانیا را نداشته است .

بسیاری از جاذبه های دیدنی، سواحل شنی و دریا، همچنین امکانات شهری مدرن و کشف حوالی تاریخی شهر سن سباستین، لذت می برند . همچنین بسیاری از جاذبه های تاریخی و معماری که در بخش قدیمی این شهر یافت می شود .

ایستاده در کنار این ساختمان و خلیج Concha که با شلوغی بدون وقفه که شلوغی شهر قدیمی در پشت آن و روبرو باغ آرام ساکت الدردی ادر است  ، مطمئناً توقف در این نقطه ی شهر یک امر ضروری بحساب می آید .

مطالب بیشتر