غار موزه دکتر وزیری

غار موزه دکتر وزیری

غار موزه دکتر وزیری در لواسان تهران واقع شده و توسط مرحوم دکتر ناصر هوشمند وزیری که از مجسمه سازان طراز اول ایران می باشد اداره می شد. این موزه فعالیت خود را در زمینی به مساحت 1000 متر مربع با یک ساختمان دوبلکس در مهرماه ۱۳۸۴ آغاز کرد و کلیه هزینه ها و ایده ها و خلاقیتی که در آن بکار رفته توسط نامبرده اعمال گردید و اولین غار موزه خصوصی ایران است.استاد وزیری در مدت بازدید علاقمندان در محل موزه حضور داشتند و در مورد آثارشان توضیحات لازم را ارائه می نمودند. ایشان با خلاقیت هر چه تمامتر از وسایل دور ریختنی مجسمه ها یی به زیبایی خلق کرده بودند و سعی در اشائه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی در بین بازدید کنندگان می نمودند.
ایشان جهت به نمایش گذاشتن آثار خود در دل کوه دالان هایی حفاری کردند که تا آخرین روزهای حیات ایشان در حال توسعه و تکمیل بودند. هر کدام از آثار وی بیانگر داستانهای شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل ایرانی است و شامل بخشهای نمایشگاهی ، بخش کارگاهی ، صنایع دستی ، آموزشی ، نگارخانه و سالن اجتماعات می باشد. 
این غار موزه تنها موزه ای است که در آن مراجعه کنندگان می توانند آزادانه گردش و عکاسی نمایند و دانشجویان رشته هنر مستقیما از استاد ایده میگرفتند و کار ورزی مینمودند. 

مطالب بیشتر