قلعه فیشرمن بوداپست 

قلعه فیشرمن بوداپست 

قلعه فیشرمن بوداپست ، یکی از معروف ترین بناهای شناخته شده در بوداپست مجارستان است . این قلعه بوداپست در منطقه 1 شهری بوداپست واقع  شده و یکی از مهمترین جاذبه های توریستی این شهر بشمار میرود . که به دلیل برخورداری از چشم انداز بی نظیر بوداپست از تراسهای چشم انداز نئو رومانسک به چشم می خورد .

نمای اصلی Fisherman’s Bastion ماهیگیران سنگر ، به موازات رودخانه دانوب ، تقریباً 140 متر طول دارد که از آن راهرو جنوبی حدود 40 متر طول ، شمال آن 65 متر طول و پارتای مرکزی تزئین شده 35 متر طول دارد. هفت برج سنگی مرتفع آن ، نمادی از هفت سرنشین مجارستانی است که مجارستان را در سال 895 تأسیس کردند .

قلعه فیشرمن یا باستیون فیشرمن در بخش غربی بوداپست که بودا نامیده می شود قرار گرفته است و چشم انداز بی نظیری به رود دانوب و ساختمان پارلمان مجارستان دارد . باستیون فیشرمن در سال ۱۹۰۲ و به سبک نئو-گوتیک و نئو-رمانسک ساخته شده است .

این قلعه با ظاهر افسانه ای و رویایی اش برای عکاسی بسیار ایده آل است و به همین دلیل هم یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری بوداپست به حساب می آید. موضوع دیگری که باعث محبوبیت این بنا شده این است که بازدید از آن رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ورودی نخواهید داشت .

این بنا بین سالهای 1895 تا 1902 ساخته شده است ، به سبک نئو رومانس ، در پایه ی بخش از دیواره های قلعه بودا ، توسط معمار فریگیس شولک ، که مسئولیت ترمیم کلیسای متیاس را نیز بر عهده داشت.

مطالب بیشتر