معبد حقیقت پاتایا

معبد حقیقت پاتایا | The Sanctuary Of Truth Of Pattaya

معبد حقیقت پاتایا، در زمینی به مساحت 35 هکتار قرار گرفته است. فلسفه ی ساخت این معبد، باوری باستانی از زمین، دانش و فلسفه را در خود نهان دارد.

ساخت این معبد مربوط به سال 1980 می باشد. اکنون بیش از 20 سال است که در دست ساخت است و ممکن است تا 15 سال دیگر هم ادامه داشته باشد. بزرگترین خانه ی عبادت در آسیاست و از منحصر به فردترین سازه های مقدس آسیایی است.

این معبد یک سازه ی چوبی بسیار بزرگ است(حتی بدون یک میخ فلزی) و بنایی است که تنها در پاتایا می توان دید. این سازه ی جالب 105 متر ارتفاع دارد و در ساحل شمال پاتایا واقع شده.

معبد حقیقت یک عبادتگاه مذهبی است، هم یک نماد فرهنگی و هم یک اثر هنری. زیبایی این بنا تنها به خاطر معماری بیرون آن نیست؛ بلکه درون این سازه کنده‌کاری‌های چوبی خیره کننده‌ شما را شگفت زده خواهد کرد. نقش و نگارهای مذهبی اینجا با ظرافت روی چوب تراشیده شده‌اند که یادآوراسطوره‌های هزارساله‌ی بودا و هندو می باشد. در اینجا چهره های ماندگار حک شده ی عرصه ی عرفان را می بینید که ادای احترام به بزرگان گذشته، حال و آینده می باشد. همچنین تعدادی حکاکی از صحنه های حماسه ی باستانی هند(مهابخاتا و رامایانا) را نشان می دهد.

چوب به کار رفته در این سازه، ساج می باشد که بسیار سخت و قوی بوده و هیچگونه آسیبی به خود نمی گیرد. پس هوای دریایی و شرجی باعث آسیب به این بنای چوبی نمی شود.

هنر چوبی برای بیان عقاید فلسفه ی شرقی و اعتقادات بودایی و هندو استفاده شده است.

این مکان در سال های 2008 و 2010 میلادی، جایزه ی بهترین سایت فرهنگی-تاریخی را به دست آورد.

در این مکان، رقص های سنتی تایلندی و نمایش هنرهای رزمی اجرا می شود و می توانید از دیدن آنها لذت ببرید.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر