معبد وات فرا یای پاتایا

معبد وات فرا یای پاتایا | Wat Phra Yai Temple Of Pattaya

معبد وات فرا یای پاتایا، زمانی ساخته شده که پاتایا دهکده ای کوچک و گمنام بود. این معبد یکی از نمادهای مهم شهر محسوب می شود.

معبد وات فرا یای در ساحل بودای بزرگ که به اسم ساحل بنگ راک شناخته می شود، قرار گرفته است. این منطقه دقیقا در شمال شرقی ترین قسمتِ پاتایا قرار دارد.

مردم پاتایا در زمان های مختلف به معبد وات فرا یای می آیند و از بودای بزرگ، سلامتی، خوشبختی و خوش شانسی را درخواست می‌کنند، همچنین مردم هدایایی همچون میوه و گل نیز می آورند تا آن را به بودای بزرگ تقدیم کنند.

بالا رفتن از پله‌هایی که به معبد می‌رسند با آن اژدهاهای طلایی و مارهای افسانه‌ای هم تجربه ای جالب است. روی این پله‌ها بومی‌ها پرنده می‌فروشند و خیلی‌ها پرنده‌ها را می‌خرند و آزاد می‌کنند، به امید اینکه برا‌یشان کارمای خوب بیاورد. وقتی به آخرین پله می‌رسید و در کنار مجسمه بودا قرار می‌گیرید، می‌توانید از آن بالا همه جای شهر و سواحل پاتایا را ببینید.

در قسمتی از معبد، بتکده‌های کوچکی وجود دارد که چند سال قبل به یکی از این بتکده‌ها چرخ معروفی اضافه شده که به نوعی بیانگر تعالیم بودا و حرکت از تاریکی به روشنایی بوده است.

در قسمتی دیگر از معبد وات فرا یای، مجسمه‌ای طلایی از بودا قرار گرفته که با ارتفاع 12 متر روبه دریا قرار گرفته است.

همچنین مار بزرگی از جنس طلا در امتداد راه‌پله ای که منتهی به مجسمه ی بودای بزرگ می شود از پایین تا بالا کشیده شده است. این همان مار اساطیری در تاریخ تایلند به نام نگا می باشد و طول آن بسیار زیاد است.

مغازه هایی برای فروش انواع و اقسام سوغاتی های معروف پاتایا نظیر مجسمه های کوچک ساخته شده با دست ، لباس، نقره جات و … در پایین پله ها، قرار گرفته اند. همچنین، دکه های فروش مواد غذایی، تنقلات و نوشیدنی نیز وجود دارد. یک مرکز مدیتیشن و مرکز دیگری برای پیشگویی نیز در معبد وات فرا یایی قرار دارد.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر