موزه آنک کوسالا سالا پاتایا

موزه آنک کوسالا سالا پاتایا | Anek Kusala Sala Temple Of Pattaya

موزه آنک کوسالا سالا پاتایا که توسط «سونگا کولکوبکیات» – یک فرد تایلندی که در چین بزرگ شده بود – تاسیس شد، به عنوان یک پروژه دوستی میان دو کشور بوده است.

تایلند وچین روابط تاریخی طولانی دارند؛ امروزه در تایلند یک جمعیت بزرگ تایلندی-چینی وجود دارد.

این موزه در ۱۶ کیلومتری جنوب پاتایای مرکزی است، کمی از مرکز شهر دور است اما ارزشش را دارد که به خاطر بازدید از آن، این مسیر را طی کنید.

زمان آن رسیده تا در کنار تفریحات ساحلی، باغ وحش‌ها، باغ‌ها و جنگل‌های استوایی، کمی هم طعم تاریخ را در پاتایا بچشید.

علاقه مندان به تاریخ ، می توانند از موزه ی آنک کوسالا سالا دیدن کنند. در واقع در پاتایا، فرصتی برای دیدن هنرهای شگفت انگیز چینی فراهم آمده است. اینجا یکی از بزرگترین موزه های هنر چینی و آثار باستانی خارج از چین می باشد.

در این موزه حدود ۳۰۰ اثر هنری تاثیرگذار چینی نگه داری می شود که بیشتر این آثار، مجسمه های برنزی و برنجی ار شخصیت های تاریخی، خدایان بودایی، کنفوسیوسی و تائویی است. همچنین داخل موزه، سفال های چینی می بینید که در سلسله شانگ ساخته شده و قدمت آن به 3000 سال قبل بر می گردد.

زمان ورود به موزه، شما با دروازه چینی بزرگ و اژدهای طلایی روبرو خواهید شد. بعد از عبور از دروازه، در یک گوشه ی حیاط، مجسمه ی بزرگ بنیانگذار موزه، استاد کولکوبکیات دیده می شود.

طبقه اول موزه، غرفه‌ای شلوغ از آثار جاودانه چینی از پانگو،غول کیهانی تا گوآن یین، الهه رحمت وجود دارد.

جالب ترین قسمت موزه طبقه‌ی دوم است که بیننده را به دنیای قصه‌ها و فیلم‌های رزمی چینی می‌برد و هر بازدیدکننده ای را غافلگیر می سازد. در اینجا مجسمه هایی که بزرگتر از مجسمه های عادی هستند، نگه داری می شود. تندیس‌های بزرگی از کاهنان معبد شائولین در ژست های مختلف هنرهای رزمی در این طبقه نمایش داده می‌شوند. همان نزدیکی، مجموعه مجسمه‌هایی از زندگی روزمره مردم وجود دارد که شامل یک پیشگو و خیاط است.

موزه هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۵:۳۰ عصر میزبان علاقه‌مندان است.

 

نقشه گوگل

مطالب بیشتر