موزه بطری های شیشه ای پاتایا

موزه بطری های شیشه ای پاتایا | The Bottle Art Museum Of Pattaya

موزه ی بطری های شیشه ای پاتایا، یکی از جذابترین دیدنیهای این شهر است که در سال 1995 میلادی توسط یک هنرمند هلندی ساخته شد و سالانه گردشگران بسیاری را جذب خود میکند.

این مجموعه ی هنری بسیار خلاقانه در خیابان سوخومیت روبروی مجموعه ی مینی سیام قرار گرفته است. درابتدا به صورت یک آموزشگاه برای آموزش هنرجویان تایلندی در زمینه ی هنر در بطری های شیشه ای افتتاح گردید.

در آغاز بازدید، یک سخنرانی به صورت مجازی به زبان های مختلف برای بازدیدکنندگان پخش می شود و سپس بازدیدکنندگان می توانند از موزه دیدن کرده و هر سوالی دارند از پرسنل موزه بپرسند.

در این موزه ی منحصر به فرد، مکان های دیدنی معروف دنیا را که با ظرافت خاصی درون بطری های مخصوص ساخته شده اند ببینید. خانه های معروف هلندی، کاخ های ژاپنی درون بطری های کوچیک و بزرگ. کافیست کمی بگردید تا بیشتر مکان های دیدنی دنیا را پیدا کنید.

در اینجا بیش از 300 نوع اثر هنری دست ساز درون بطری های شیشه ای است که حاصل زحمات مجسمه ساز آلمانی پیتر بدلایس می باشند.

از جمله آثاری که در این بطری های شیشه ای می باشند ماکت های مینیاتوری، تعدادی از آثار توریستی جهان، کلیساها، معبدها، کاخ ها و کشتی ها هستند.

اولین چیزی که در زمان بازدید از این مجموعه ی زیبا به شما نشان داده می شود، طریقه ی ساخت این آثار هنری بی نظیراست. به گونه ای استادانه این کار را انجام داده اند که گویی از ورودی باریک بطری وارد آن شده اند!

بعد از آشنایی با طریقه ی ساخت، سه اتاق به شما معرفی می شود که درهرکدام، تعداد زیادی از آثار در اندازه های مختلف حضور دارند.

موزه ی بطری های شیشه ای یکی از جاذبه های جالب است که بازدید از آن برای هر سنی و سلیقه ای جذاب می باشد.

 

نقشه گوگل

مطالب بیشتر