موزه تاریخی دانشگاه لوند

موزه تاریخی دانشگاه لوند

موزه تاریخی دانشگاه لوند ، این موزه تاریخی در سال 1918 به عنوان یکی از مدرن ترین موزه های زمان خود افتتاح شد که در شهر لوند در سوئد واقع شده است .

موزه تاریخی دانشگاه “Lund University Historical Museum “ در مجاورت کلیسای جامع لوند قرون وسطایی در شهر قدیمی تاریخی شهرک دانشگاه محترم واقع شده است .

سنگ بنای این موزه ، که هم اکنون دارای مجموعه ای باستانی از حدود 10 میلیون نمایشگاه است ، مجموعه خصوصی گسترده استاد کیلیان استوبیوس (1690 – 1742) بود. جالب ترین قطعه ها و اشیاء کم و بیش کنجکاوی از این مجموعه در یک اتاق جداگانه در موزه ، Kuriosakabinettet به نمایش گذاشته شده اند.

این موزه شامل یافته هایی از عصر سنگ و عصر برنز است. نمایشگاه های عصر آهن در بخش Barbaricum به نمایش گذاشته می شوند. یافته های هیجان انگیز از حفاری های در حال انجام وجود دارد – شهری از عصر آهن که حدود 1000 سال وجود داشته و تنها در سال 990 به تأسیس شهر لوند واگذار شده است.

نمایشگاه های مربوط به هنر کلیسای قرون وسطی و اشیاء مقدس مذهبی تاریخی فضای کمی بزرگتر را اشغال می کند. این مجموعه بی نظیر انواع مجسمه های قدیمی با ارزش و سایر اشیاء کلیسایی را نشان می دهد ، که از کلیساهای قرون وسطایی بسیاری گرفته شده است . این شامل آثار هنرمندان محلی و همچنین آثاری از کارگاههای معروف اروپایی است.

در قسمت ورودی موزه نیز یک فروشگاه مجهز واقع شده است ، که شامل ادبیاتی در مورد کلیسای جامع یا کاوش های وجود دارد ، و همچنین کپی های جواهرات عصر آهن نیز در آن قرار دارد .

مطالب بیشتر