موزه تاریخ طبیعی فرانکفورت

موزه تاریخ طبیعی فرانکفورت | Senckenberg Museum Of Frankfurt

یکی از مقاصد گردشگری محبوب خانواده ها در شهر فرانکفورت موزه تاریخ طبیعی این شهر است که یکی از مدرن ترین موزه ها در نوع خود به شمار می آید و به سنکنبرگ شهرت دارد.

در این موزه که دومین موزه بزرگ تاریخ طبیعی آلمان به حساب می آید میتوانید شاهد تنوع زیستی و تکامل موجودات باشید. همچنین بزرگترین نمایشگاه دایناسورها در اروپا را دارد که در آن میتوانید نظاره گر دایناسورهای عظیم الجثه باشید.

این موزه علاوه بر داشتن مصنوعات تاریخی فوق العاده مشارکت فعال و عمده ای در اکتشافات علمی مربوط به حوزه زیست شناسی فسیل شناسی و زمین شناسی دارد و روی موضوعات مختلفی از جمله منظومه شمسی، تاریخ حیات روی کره زمین و تکامل انسانها جانوران و گیاهان تمرکز دارد.

جالب است بدانید که این مکان جایگاه بزرگترین مجموعه پرندگان پارچه ای در جهان است بعلاوه نمایشگاه های گسترده ای که سیر تکاملی بشریت را ترسیم میکنند.

این موزه یک مکان عالی برای کودکان و نوجوانان عاقه مند به دایناسورهای غول پیکر میباشد که از تماشای کلکسیون فسیل دایناسورها لذت ببرند و با تاریخ پیدایش، تکامل و انقراض آنها بیشتر آشنا شوند.

یک نمونه استثنایی در این مجموعه وجود دارد که همه را مجذوب خود میکند و آن هم دایناسوری دارای پوست پولک دار است که پوست آن بعد از سالها روی فسیل باقی مانده است.

بخشی از نمایشگاه های موجود در این مکان را به سایت میراث جهانی یونسکو به نام مسل چیت اختصاص داده اند.

موزه تاریخ طبیعی فرانکفورت مجهز به تورهای زبان انگلیسی میباشد و علاوه بر آن راهنمای صوتی مجموعه را هم با پرداخت هزینه آن میتوانید تهیه کنید.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر