موزه فرهنگ لوگانو

موزه فرهنگ لوگانو

موزه فرهنگ لوگانو ، موزه فرهنگهاست (Museum of Cultures or Museo Heleneum) یکی از موزه های لوگانو  است . و بخشی از Polo Culturale شهر لوگانو در سوئیس را تشکیل می دهد. در هلنیوم ، ویلا در سواحل دریاچه لوگانو در شرق مرکز شهر و در ربع Castastola واقع شده است. در سال 2016 ، این موزه به ویلا مالپنساتا ، مکانی نزدیکتر به مرکز لوگانو ، اما هنوز هم در دریاچه منتقل می شود.

فرهنگ Museo delle در سال 1985 در هلنیوم تأسیس شد تا مجموعه سرگ بریگونونی را در خود جای دهد. بریگونی یک هنرمند ایتالیایی سوئیسی بود که مجموعه گسترده خود را به شهر لوگانو اهدا کرد. این موزه در سال 1989 افتتاح شد .

علاوه بر هنرهای تجسمی ، این مرکز فرهنگی مدرن (افتتاح شده در سپتامبر 2015) نیز به موسیقی و هنرهای نمایشی اختصاص یافته است و به عنوان یک نکته مهم برای همه سوئیس خدمت می کند. هدف آن ترویج یک برنامه لوگانو و تیچینو در لوگانو و تیچینو به عنوان یک چهارراه فرهنگی بین اروپای شمالی و جنوبی است .

این موزه کارل ویلا را اشغال می کند که توسط یوهان فردریک هفلینگر در نیمه دوم قرن نوزدهم ساخته شده است. در سال 1929 ، به هلن بیبر که اصالتاً از فرانکفورت و ساکن پاریس بود ، فروخته شد. هلن ویلا قبلی را ویران کرده بود و هلنوم فعلی را جایگزین آن کرده بود. ساختمان جدید که بین سالهای 1930 و 1934 ساخته شده است.

بین سالهای 1969 و 1971 ، هلنوم میزبان کلاسهای استاد پیانو تحت هدایت هنری کارلو فلوریندو سمینی ، با آرتورو بنتتی میکل آنژ و Franco Ferrara بود .

 

مطالب بیشتر