موزه ملی مالزی

موزه ملی مالزی

هیچ موردی به اندازه‌ی تاریخ و فرهنگ یک ملت، دیدی درست از آن ملت ارایه نمی‌دهد. موزه ملی مالزی (National Museum of Malaysia) یا موزه نگارا، قدمت و پیشینه قوی دارد و در شهر کوالالامپور مالزی واقع شده است. ساختار فوق العاده این موزه که از دیدنی های کوالالامپور به شمار می رود و معماری تلفیقی سنتی و مدرن دارد، به خودی خود نشان دهنده این قدمت است. سالن اصلی این موزه طراحی زیبایی دارد. تزئینات به کار رفته در این سالن نیز بسیار جلب توجه می کنند. از کاشی های آبی رنگ پاکستان برای طراحی کف کمک گرفته و برای سقف نیز کنده کاری های زیبا استفاده شده است. بیشتر نمایشگاه های موقت در سالن اصلی موزه ملی برگزار می شوند. در طبقه همکف می توانیدمراسم ازدواج ، زندگی سنتی مالزی ( ماهیگیری، کشاورزی ، بافندگی و غیره)  و حتی یکی از مراسم ختنه مالایی را ببینید. در طبقه اول خانه سنتی مالاکا بابا با مبلمان زیبا چوب ماهون، فرش استادانه درست شده و برنج ، نقره و زیور آلات طلا را خواهید دید. در محوطه خارجی ساختمان موزه ملی نیز چندین نمونه جالب و دیدنی از تاریخچه حمل و نقل در مالزی شامل ارابه های قدیمی و لوکوموتیو های اولیه  تا ماشین پروتون ساگا (اولین خودروی ملی مالزی ساخت ۱۹۸۵) در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است. در اینجا می‌توانید مکشوفاتی همچون یک جمجمه‌ی ۴۰،۰۰۰ ساله‌ی انسانی و یک سکه‌ی هشت گوشه‌‌که قدمت آن به قرن ۱۵ میلادی بر‌می‌گردد را مشاهده کنید. ضمنا بر دیواره های ورودی موزه نقوشی از نمادهای مختلف فرهنگ و تاریخ مالزیایی کشیده شده است و این موزه در یک طرف باغ های دریاچه کوالالامپور تامان تاسیک پردانا قرار گرفته است و منظره ای فوق العاده زیبا پیش روی شما گردشگران تور مالزی قرار می دهد .

این موزه در خیابان دامنسرا و در نزدیکی باغ های Lake Gardens قرار دارد و هر روز هفته به جز روز عید فطر و عید قربان از ساعت 9:00 تا 18:00 پذیرای بازدید کنندگان در تور مالزی می باشد .

بلیت ورودی برای افراد غیر بومی و توریست ها ، برای بزرگسالان 5 رینگت و برای کودکان 6 سال بصورت رایگان است .

در ضمن این موزه برای گردشگران خارجی تورهای گروهی با راهنما به زبان های انگلیسی و فرانسه در نظر گرفته است که در روزها و ساعات مشخص برگزار می گردد .

نقشه گوگل

مطالب بیشتر