موزه هنرهای زیبا الاوا بیتوریا

موزه هنرهای زیبا الاوا بیتوریا

موزه هنرهای زیبا الاوا بیتوریا ، این موزه از قرن 18 تا 20 و به هنر باسکایی از دوره 1850-1950 به هنر اسپانیایی اختصاص یافته است . این مکان در یک تفرجگاه شگفت انگیز شهری ، در حدود 3 کیلومتری واقع شده است که از مرکز شهر بیتوریا شروع می شود .

موزه هنرهای زیبا الاوا “Museo de Bellas Artes de Álava “در شهر ویتوریا-گاستیز ، پایتخت کشور باسک واقع شده است . از زمان افتتاح آن در سال 1942 ، تحولات بسیاری متحمل شده است . دگرگونی های متعددی از آن ساللها تاکنون در موزه ای اختصاص داده شده به هنر اسپانیایی سده های 18 و 19 و به شکلی تخصصی تر ، به هنر باسکایی دوره 1850 انجام شده است .

این موزه در داخل کاخ آگوستی در Paseo de la Senda واقع شده است ، یک مرکز زیبا که در کمتر از پنج دقیقه پیاده روی به مرکز شهر بیتوریا منتهی می شود. رویدادهای با فرمت کوچک در سالن و مناطق مجاور آن برگزار می شود و به استثنای برخی از سالن های نمایشگاهی آن برای رویدادهای خاص ارائه می شود. این مجتمع با یک باغ باشکوه بیش از 1200 متر مربع احاطه شده است این ساختمان متعلق به شورای ولایتی الاوا است .

این ساختمان که امروزه بزرگ بنا گریده است ، کاخ زیبایی است که بین سالهای 1912 تا 1916 ساخته شده است و در ازدواج های ریکاردو آگوستین و الویرا زولتا پناه گرفته است. عجله ای برای بازدید نکنید ، قبل از ورود به داخل ، ارزش قدم زدن در باغ شما را دارد .

ایده ایجاد یک موزه در الاوا قدمت یک قرن دارد. در سال 1792 ، انجمن سلطنتی باسک کتابخانه و مجموعه ای از سنگ قبرهای رومی را در کلیسای قدیمی حوزه علمیه بیتوریا نگهداری کرد . در سال 1844 فرماندار ملکی در اتاق کاخ گالری تصاویر تأسیس کرد. در اواخر قرن نوزدهم ، بقایای باستان شناسی را در سالن “موزه ابتدایی” نامید جمع آوری کردند .

مطالب بیشتر