موزه هنرهای زیبا بوداپست 

موزه هنرهای زیبا بوداپست 

موزه هنرهای زیبا بوداپست ، مهم‌ترین گالری هنری شهر بوداپست که در میدان قهرمانان بوداپست ، مجارستان ، روبروی کاخ هنر قرار گرفته است . طیف گسترده‌ای از نقاشی‌های ایتالیایی، اسپانیایی و هلندی بر روی قاب‌های دیدنی و جذاب، تحت تأثیر معماری کلاسیک قرن نوزدهمی قرار دارند.

 این موزه در سال 1870 میلادی پس از آنکه مجارستان صاحب مجموعه‌ای از نقاشی‌های نفیس تأسیس گردیده . و یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آثار هنری استادان قدیمی اروپا نیز محسوب می‌شود.

یکی از کاخ‌های مجاور نیز موسوم به «موزه هنر معاصر» میزبان بسیاری از نمایشگاه‌های موقت این شهر است . موزه هنرهای زیبا شامل شش گالری مجزا اعم از مجموعه گالری قدیمی، گالری نقاشی‌های قدیمی، مجموعه گالری مدرن و مجموعه گرافیکی هنر مصر، هنر باستان، گالری مجسمه‌های قدیمی می‌باشد.

مهمترین ها در جهان ، با آثاری از قرون وسطی تا قرن بیستم و پذیرایی از سبک های مختلف و نمایندگان مختلف مشهورترین جریان های اروپایی.

در داخل آثاری از هنرمندان ایتالیایی از جمله (Giotto ، Piepolo Raffaello و Tiziano) ، اسپانیایی (Velazquez ، Murillo and Goya) فرانسوی (گوگوین و مونه) و فلانی (رامبراند) قرار دارد . همچنین در داخل موزه هنرهای زیبا نیز مجموعه ای از مجسمه های باستانی نیز وجود دارد که از میان آنها یک مجسمه سوارکاری برنز منسوب به لئوناردو داوینچی و آثار دیگر نمایندگان مهم ایتالیایی مانند Agostino di Duccio و Giovanni della Robbia ساخته شده است.

مطالب بیشتر