موزه پناهگاه زیر زمینی اودنسه

موزه پناهگاه زیر زمینی اودنسه

موزه پناهگاه زیر زمینی اودنسه ، یک پناهگاه هسته‌ای بزرگ 450 متر مربعی را که قبلاً در مرکز فرماندهی شهرداری اودنسه در دانمارک قرار داشت ، تجربه کنید. این مکان جایی بود که شهردار و پرسنل کلیدی در بدترین حالت ، در طول جنگ سرد ، به آنجا می روند . یک مجموعه پناهگاه آلمانی جنگ جهانی دوم واقع شده است . این موزه توسط بنیاد WN2000 اداره می شود .

این پناهگاه Odense Bunker Museum کاملاً دست نخورده و دارای نمایشگرهای جذاب نیروهای دفاعی غیرنظامی و دشمن از شرق است . راهنماها توضیح می دهند که چگونه این تاسیسات برای محافظت در برابر آلاینده های ناشی از هوا ساخته شده است ، و چگونه ژنراتورها می توانند با سوخت دیزل یا در صورت لزوم از نیروی انسانی کار کنند  .

شاید غیرمعمول ترین موزه اودنس یک پناهگاه واقعی جنگ سرد باشد .  که برای محافظت از مقامات شهری که در صورت حمله هسته ای می توانند یک مرکز فرماندهی را اداره کنند ، ساخته شده و مبله شده است. فضای داخلی دقیقاً مانند اوج تنش های جنگ سرد حفظ شده است و توسط مدل های موجود در لباس های دوره ای و لباس “ساکن” است . اتاق ها و دفاتر به جزئیات مقالات روی میز مبله می شوند .

علاوه بر زیرساخت های غیرنظامی برای نگه داشتن شهر در حین اضطراری هسته ای (این بانکر برای مصارف نظامی ساخته نشده است) ، این بانکر اکنون مجموعه ای از لباس و تجهیزات نظامی آلمان شرقی را در آن دوره به نمایش می گذارد.

مطالب بیشتر