موزه کانست آرهوس

موزه کانست آرهوس

موزه کانست آرهوسARoS Aarhus Kunstmuseum” یک موزه هنری در آرهوس ، دانمارک است. این موزه در سال 1859 تأسیس شده و قدیمی ترین موزه هنرهای عمومی در دانمارک در خارج از کپنهاگ است.

موزه کانست یکی از بزرگترین موزه های هنری در اروپا ، در یک ساختمان ده طبقه برجسته قرار دارد که خود یک اثر هنری است. در سال 2004 افتتاح شد ، توسط معماران دانمارکی اشمیت هامر لاسن طراحی شده است. امروز ، ARoS یکی از بزرگترین موزه های هنری در شمال اروپا است که در سال 2017 تعداد کل 980،000 هزار نفر بازدید کننده دارد.

ARoS (نام قدیمی لاتین این شهر) با ویژگی ها و جاذبه های جدیدی که اخیراً در سال 2011 به آن افزوده شده است ، رو به گسترش است ، هنگامی که تابلوی بزرگ دایره ای با عنوان Panorama رنگین کمان شما با استقبال چشمگیر جهان رو به رو شد.

مهمترین نکته برجسته این بازدید ، مجموعه ستارگان این موزه از دوران طلایی دانمارک (1770 تا 1900) ، مدرنیسم دانمارکی (1900 تا 1960) و هنر معاصر است. پس از آن ، برای کمی تحمل کافی در کافه یا رستوران در محل ، بچرخید و یک نمایش ، سخنرانی یا یک تور راهنمایی را انجام دهید.

به غیر از گالری های بزرگ که دارای نمایشگاه های همیشگی و همیشگی هستند ، ساختمان ARoS دارای یک فروشگاه هنری ، یک کافه ناهار خوری و یک رستوران است. چشم انداز معماری این موزه در سال 2011 به پایان رسید ، و علاوه بر این از پانورامای رنگین کمان شما ، توسط الفور الیاسون ، پانورامای رنگین کمان شما ساخته شده است. این نصب به افزایش حضور این موزه کمک کرده است ، و آن را به دومین موزه پر بازدید از دانمارک ، درست در پشت موزه مشهور لوئیزیانا در Humlebæk تبدیل کرده است.

مطالب بیشتر