موزه ی مزگارد آرهوس

موزه ی مزگارد آرهوس

موزه ی مزگارد آرهوس (MOMU) موزه منطقه ای در جنوب آرهوس دانمارک است که به باستان شناسی و مردم شناسی اختصاص داده شده است. در هجبورگ ، حومه آرهوس ، دانمارک واقع شده است. The New Moesgård Museum یک موزه و جاذبه زیبایی طراحی شده در زمین خانه منارگارد که موزه اصلی در آن قرار دارد میباشد . در پاییز سال 2014 افتتاح شد و گزارشی جامع از تاریخ دانمارک را از دوران سنگی تا زمان وایکینگ ارائه می دهد.

MOMU با انستیتوی باستان شناسی ماقبل تاریخ ، قرون وسطایی و رنسانس باستان شناسی و مردم شناسی در دانشگاه ارم همکاری می کند. قسمت اصلی مجموعه باستان شناسی موزه از اصل دانمارک است. موزه Moesgaard دارای سه ستاره میشلن در راهنمای جذابیت میشلن است.

علاوه بر این ، مجموعه های مردم نگاری تقریباً 50،000 اثر هنری از سراسر جهان در خود جای داده است. آنها هم برای تحقیق و هم برای نمایشگاه استفاده می شوند. این مجموعه همچنین حاوی مواد عکاسی ، فیلم ها و ضبط صدا است. در این موزه چندین یافته بی نظیر باستان شناسی از گذشته باستان دانمارک ارائه شده است .

این مجموعه همچنین شامل هفت سنگ محلی راس است. نمایشگاه های موقت در این موزه نمونه هایی از میراث فرهنگی جهان را نیز به نمایش می گذارد.

جذابیت ویژه Grauballe Man (Grauballemann) است ، جسدی که قدمت آن بیش از 2000 سال است که در یک باتلاق مجاور کاملاً حفظ شده است. در بخش هوای آزاد موزه یک مسیر جالب پیش از تاریخ (دنباله زمان قدیمی) از طریق جنگل ها و مزارع موجود در املاک و مستغلات ، گذر از بازسازی خانه های ماقبل تاریخ و تپه های خاکسپاری در طول مسیر وجود دارد.

مطالب بیشتر