موسسه آکواریوم دانش های دریایی پاتایا

موسسه آکواریوم دانش های دریایی پاتایا | Institute Of Marine Science Aquarium Of Pattaya

موسسه آکواریوم دانش های دریایی پاتایا، یک موسسه ی تحقیقاتی بزرگ است که تحقیقات دریایی در آن انجام می شود و از دیدنی های این شهر محسوب می گردد. این آکواریوم  در ساحل بنگ سائن می باشد که یکی از نزدیکترین سواحل پاتایاست. موزه و آکواریوم موسسه دانش های دریایی پاتایا در دانشگاه بورافا قرار دارد و برای عموم مردم در روزهای تعطیل، رایگان می باشد. این مجموعه محیط دریا را به همراه انواع مختلف آبزیان به نمایش می گذارد و شامل سه قسمت آکواریوم دریایی، موزه و آزمایشگاه دانش های دریایی می باشد.

این موسسه ابتدا با بودجه ای از طرف دولت ژاپن در سال 1982، تامین مالی شد و در حال حاضر وابسته به دانشگاه بورافا می باشد.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این آکواریوم محلی برای دیدن ماهی های مختلف است. همچنین این آزمایشگاه مرکز تحقیقاتی اصلی است که اجازه می دهد تا مؤسسه به کشفیات جدید درباره زندگی دریایی بپردازد.

وقتی به مجموعه می رسید، در قسمت ورودی، اسکلت واقعی یک نهنگ را مشاهده می کنید که در ساحل بنگ سائن کشف شده بوده و از جاذبه های اصلی این موزه است.

در این آکواریوم شیشه ای قرار دارد که دارای صخره های مرجانی، ماهی، لاک پشت های دریایی، کوسه، شقایق دریایی، شیرماهی، ماهی پف کننده، اسب دریایی زرد، مار ماهی، میگو، خرچنگ، ستاره دریایی و گونه های مختلف آبی دیگر می باشد.

این مکان نه تنها آکواریم است بلکه یک آزمایشگاه است برای نمایش محیط زیست دریایی.

این مجموعه یک آکواریوم مدرن با محیط واقعی زیر آب و یک موزه علوم علمی دریایی است.

اگر شما در شهر پاتایا هستید حتما ازین مجموعه دیدن فرمایید چرا که این تجربه نه تنها بچه ها را آموزش می دهد، بلکه بر روی نقش انسان ها در حفاظت از دریا موثر می باشد.

 

نقشه گوگل

مطالب بیشتر