میدان الیزابت بوداپست

میدان الیزابت بوداپست

میدان الیزابت بوداپست (Erzsebet Square) میدان بزرگترین منطقه سبز در شهر داخلی بوداپست است . این میدان در سال 1858 به نام الیزابت ، “سیسی” ، همسر امپراتور هابسبورگ ، فرانتس جوزف ، نامگذاری شد . میدان الیزابت ، یکی از بزرگترین فضای سبز در مرکز آفات ، در اوایل دهه 2000 گسترش یافت و هم اکنون با میدان دژ فرنس مشرف است . جالب ترین دیدنی این میدان ، چشمه یادبود دانوب است .

در تاریخ متنوع بوداپست ، برای اولین بار در سال 1946 به استالین تغییر نام داد و سپس در 1953 به انگلیس ، فقط نام اصلی خود را پس گرفت . در بهار تبدیل به یکی از زیباترین نقاط سبز در مرکز شهر می شود .

بیش از آن که میدان باشد منطقه ای جذاب برای تفریح و سرگرمی بچه هاست. میدانی که دارای فضای سبز، استخر بزرگ در وسط میدان، پارکی برای اسکیت سواری و چرخ و فلک بزرگی است که می تواند یک روز کامل از وقت کودکان را پر کند . فضای این مجموعه بسیار آرام و دلنشین است و می تواند گزینه مناسبی برای استراحت و خلوت کردن بزرگسالان باشد .   

جذابیت اصلی این میدان چشمه دانوبیوس است که در وسط میدان واقع شده و نماد رودخانه های مجارستان است . چشمه ، ساخته شده در سال 1880 ایستاده بود . پس از جنگ جهانی دوم ، کلووین تر دوباره بازسازی شد و این چشمه به Erzsébet tbetr منتقل شد .

این مربع از دو منطقه بسیار متفاوت تشکیل شده است. قسمت غربی میدان دارای تاریخی است که قدمت آن به قرن ها بر می گردد در حالی که قسمت شرقی فقط اخیراً و در حدود قرن بیست و یکم ایجاد شده است. آنها توسط یک ایستگاه اتوبوس قبلی ، که اکنون یک بنای حفاظت شده است ، از هم جدا شده اند .

مطالب بیشتر