مینی سیام پاتایا

مینی سیام پاتایا | Mini Siam Of Pattaya

مینی سیام، یک پارک مینیاتوری واقع در مرکز شهر پاتایا می باشد و از سال 1985 آغاز به کار کرد. این بنا در کیلومتر 143 جاده ی سوخومیت در منطقه بانگلامونگ قرار گرفته است. این مجموعه به دو بخش مینی سیام و مینی یوروپ(اروپای کوچک)تقسیم می شود. از مرکز شهر می توانید با تاکسی یا توک توک در عرض 20 دقیقه به آنجا برسید.

سیام نام قدیم کشور هزار معبد تایلند است و کلمه مینی سیام به معنای تایلند کوچک است.

مینی سیام شامل مجموعه ای از زیباترین آثار باستانی کشورهای مختلف و بناهای معروف تایلند می باشد که آنها را 25 برابر کوچکتر کرده اند و مینیاتوری از کل دنیا ساخته اند.

در حقیقت در اینجا می توانید مشهورترین دیدنی‌های پاتایا، تایلند و دنیا را طی چند ساعت یکجا بازدید کنید.

از معبدهای پرآوازه‌ی بانکوک مثل بودای زمردین گرفته تا قلعه‌ها و قصرها و پاگوداهای باشکوهش و از طاق پیروزی پاریس و برج ایفل تا کلوسئوم رم و اپرای سیدنی و تخت جمشید ایران همه یک جا جمع شده‌اند. کنار هر کدام ازین آثار تابلوی کوچکی قرار دارد که درباره ی تاریخچه، کشور و اطلاعات مهم آن بنا توضیح داده شده؛ این اثار به دست هنرمندان تایلندی ساخته شده اند.(ماکت تخت جمشید از زیباترین ماکت های موجود در مجموعه است که بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می گیرد).

مسیر ماکت ها به گونه ای طراحی شده اند که شما در یک جاده حرکت می کنید و تمام ماکت ها را  مشاهده می کنید.

قسمت اول ماکت ها مربوط به ابنیه های تاریخی تایلند می باشد و در قسمت های دوم، آثار تاریخی کشورهای دیگر قرار دارد.

مینی سیام اولین مجموعه ی مینیاتوری کشور تایلند و سومین مجموعه ی مینیاتوری بعد از نمونه های مشابه آن در هلند و تایوان می باشد.

 یادتان باشد برای تماشای کل مجموعه باید حدود ۲ ساعت وقت  بگذارید. پارک همه روزه از ساعت 7 صبح تا 10 شب باز است.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر