وات روانگ خون تایلند

وات روانگ خون تایلند | Thailand Wat Rong Khun

معبد وات رونگ خون (Wat Rong Khun) یا معبد سفید یکی از شگفت‌ انگیزترین معابد جهان در شهر بانکوک می‌باشد. معماری هنرمندانه و حیرت‌آور این پارک باعث شده است که گردشگران بسیاری بازدید از آن  را از دست ندهند. 

معبد سفید در 5 کیلومتری جنوب چیانگ رای Chiang Rai بانکوک قرار گرفته که شمالی ترین نقطه تایلند است. معماری این معبد مربوط به دوران معاصر بوده و رنگ سفید و براق آن نشانی از پاک بودن بودا به مشار می‌رود.

خالق این معبد هنرمندی به نام چالرمچایی کوزیتپیات بوده است که در سال 1997 با هزینه شخصی این معبد و شاهکار هنری را ساخته است و برای آنکه اصالت و خلوص کار خود را حفظ کند هیچ گونه کمک مالی را نپذیرفت. معبد وات رونگ خون فراتر از یک معبد بودایی می‌باشد و چشم هر بیننده‌ای را در تور تایلند به خود خیره خواهد کرد.

در این معبد تعداد زیادی مجسمه وجود دارد که هر مجسمه معنای خاص خود را داشته و در اطراف معبد نیز آبگیرهای فراوانی وجود دارند که ماهی‌های رنگی در آنها به شنا می‌پردازند و زیبایی معبد را دوچندان کرده‌اند. رنگ این معبد سفید براق است که پاکی بودا را نشان می دهد. هر مجسمه معنای خاص خود را دارد. شیشه های بکار رفته در ساختمان این معبد هم سفید هستند و انتخاب این رنگ برای سازندگان و مردم محل بی دلیل نبوده است. 

بازدید از معبد سفید برای عموم آزاد است اما عکسبرداری از داخل معبد ممنوع است. معبد هنوز در حال ساخت و تکمیل می‌باشد و پیش‌بینی می‌گردد که نه ساختمان و بنا در محوطه این معبد ساخته شود از جمله آنها می‌توان به سالن جسدسوزی، سالن نیایش، امکانات رفاهی و استراحتگاه اشاره کرد.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر