پارک آبی ورلد کانادا

پارک آبی ورلد کانادا

پارک آبی ورلد کانادا یک پارک آبی است که در West Edmonton Mall در ادمونتون، آلبرتا، کانادا واقع شده است. در سال 1986 افتتاح شد و بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در آمریکای شمالی است. حداکثر ظرفیت حدود 5،000 مهمان، میانگین دمای هوا 31 درجه سانتیگراد (88 درجه فارنهایت) دارد و همچنین شامل بزرگترین استخر موج سرپوشیده جهان با ظرفیت 12.5 میلیون لیتر است. با مساحتی بیش از 20 هکتار، بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیده جهان به‌شمار می‌ رود.

با افتتاح در سال 1986، این پارک آبی در مرکز خرید وست ادمونتون که بزرگ‌‌ ترین مرکز خرید جهان و همچنین بزرگ‌ ترین مرکز تفریحی و جاذبه‌ گردشگری است، قرار دارد. ظرفیت پارک آبی، 5000 نفر است و بزرگ‌ ترین استخر مواج سرپوشیده جهان را دارد. سرسره‌ های آبی پارک بر اساس شدت هیجان به چند بخش مبتدی، میان‌رده، پیشرفته، اکستریم و بسیار شدید تقسیم می‌ شوند. مرتفع‌ ترین سرسره‌ های آبی پارک 25 متر ارتفاع دارند. این پارک آبی دومین پارک آبی سرپوشیده بزرگ دنیاست و بزرگترین استخر موج سرپوشیده دنیا که از 2/7 میلیون گالن آب تشکیل شده را دارد. از جذابیت های منحصر به فرد این پارک آبی می‌توان به سرسره‌ی آبی حلقه‌ ای آن و برج بانجی جامپینگی که بر فراز آن قرار دارد اشاره کرد.

بالاترین سرسره های این پارک Twister و Cyclone هستند که هر دو 83 فوت (25 متر) ارتفاع دارند. امواج تقریبا 4 تا 5 فوت تولید می شوند و فقط از 8 صفحه موج فعال استفاده می کنند. مطمئناً محبوب ترین جاذبه در پارک است، زیرا بسیاری از شناگران (بیشتر با لوله های داخلی ) را می توان در آبهای تفریحی مشاهده کرد . شروع هر جلسه با انفجار شاخ هوای بلند مشخص می شود و شناگران هشدار می دهند برای موج آماده باشند تا آنها را بچرخاند. هر از چند گاهی ، جمعیت زیادی در استخر پس از شنیدن شاخ هوا به شوخی فریاد می زنند ، یک رفتار مشترک در بین کاربران مکرر موجک.

مطالب بیشتر