پارک المپیک مونترال

پارک المپیک مونترال

پارک المپیک مونترال (Olympic Park) یکی از جاذبه‌های پرطرفدار شهر زیبای مونترال کانادا است.  این پارک به دلیل میزبانی مسابقات المپیک تابستانی 1976 مشهور شده است. این پارک در غرب با خیابان شربوک، در شرق با پیر دو کوبرتن، در شمال با خیابان ویا، و در جنوب با بلوار پی نوف همسایه است.

 این مجموعه شامل قسمت‌های مختلف از جمله موزه بیودوم، استادیوم بزرگ المپیک، دهکده ورزشکاران المپیک، ورزشگاه موریس ریچارد (که در آن مسابقات کشتی و بوکس برگزار می‌شود)، سالن پیر چاربونو(میزبان مسابقات کشتی)، استخر المپیک (میزبان رقابت‌های شنا)، موزه‌های طبیعی، پارک مزونوو و غیره است.

امروزه پارک المپیک مونترال تبدیل به محلی برای برگزاری رویدادها و مراسم گروهی و دسته‌جمعی شده است. یکی از مشهورترین رویدادهایی که در این پارک برگزار می‌شود جشنی با نام first days است و هرماه در اولین جمعه برگزار می‌شود. اجرای موسیقی، آتش‌بازی و خوردن غذاهای متنوع از مواردی‌ست که می‌توانید در این مراسم و جشن‌های شگفت‌انگیز هرماه، شاهد آن باشید و از و جودشان لذت ببرید. قسمت جالب ماجرا این‌جاست که در این فضا در فصل زمستان، می‌توانید اسکیت‌سواری روی یخ را هم تجربه کنید.

 یکی از دیدنی‌های برجسته این پارک، باغ وحش سرپوشیده بیودوم است. ساختمان این موزه طبیعی در گذشته یک پیست دوچرخه سواری بوده که بعدها با تغییر کاربری، به مکانی برای جمع آوری 5 اکوسیستم مختلف دنیا تبدیل شد. اگر به محیط زیست علاقه دارید در این پارک گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری مختص هر اکوسیستم را می‌توانید مشاهده کنید. 

مطالب بیشتر