پارک سنگی و مزرعه تمساح ها پاتایا

پارک سنگی و مزرعه تمساح ها پاتایا | Stone Park And Pattaya Crocodile Farm

پارک سنگی و مزرعه تمساح ها با مساحت 28 هکتار، در ۹ کیلومتری شهر پاتایا قرار دارد. این پارک دارای صخره‌های بسیار بزرگ با قدمت چند صد ساله است. این پارک سنگی به خاطر صخره ها و درخت های بزرگ و چند صد میلیون ساله اش، یکی از جاذبه های گردشگری جالب برای گردشگران می باشد.

اما شهرت این پارک تنها به دلیل درخت ها و صخره های چند صد میلیون ساله اش نیست، بلکه وجود کروکدیل ها در این پارک نیز باعث جذابیت آن شده است. کروکدیل ها هر روز در ساعات مشخصی، برنامه ها و نمایش های هیجان انگیز برگزار می کنند. البته به جز این کروکدیل ها که می توانید شاهد نمایش های حیرت انگیز آنها باشید، حیوانات دیگری هم در این فضای خوش آب و رنگ و سرسبز، آزادانه برای خودشان زندگی می کنند؛ مثل آهوها، اسب ها،ببرهای سفید، گربه ماهی های غول پیکر که از بزرگترین ماهی ها در دنیا هستند(با وزن 500 کیلوگرم)، مارماهی، تمساح های عظیم، شتر، فیل، شیر و خرس های کمیاب آسیایی.

در بخش جالب و عجیب بازی با کروکدیل و نمایش آن، ابتدا فردی با لباس قرمز رنگ وارد استخر کم عمقی می شود که حدود 12 کروکدیل در آن است. دعا خوانده می شود و بدن کروکدیل ها را با آب خیس کرده و برنامه آغاز می شود. این فرد که وارد استخر شده با بردن دست و سر خود به داخل دهان کروکدیل، تماشاچیان را به وجد می آورد. نکته ی جالب تر اینجاست که در انتها، بزاق تمساح را به نشانه ی مقوی بودن می خورد. بعد از پایان نمایش می توانید پشت کروکدیل نشسته و عکس یادگاری بگیرید.

اما اینجا فقط یک پارک یا باغ وحش بزرگ نیست. تنه‌ی درختان ۱۰۰ میلیون‌ساله که تبدیل به سنگ شده‌اند و سنگ‌های ۵۰ تنی با شکل‌های عجیب و غریب شبیه قصه‌های گوتیک بخشی از شگفتی‌های اینجا هستند.

 

نقشه گوگل

مطالب بیشتر