پارک شیرهای ژوهانسبورگ

پارک شیرهای ژوهانسبورگ

پارک شیرهای ژوهانسبورگ – آفریقای جنوبی ، حیوانات گوناگونی از شیرها گرفته تا پلنگ، بز کوهی، کرگدن، زرافه و غیره را شامل می‌شود که هر کدام، آزادانه در بخش مخصوص به خودشان زندگی می‌کنند.

«پارک شیرها» (Lion Park)، در شمال شهر ژوهانسبورگ واقع شده و مساحتی حدود 1،200 هکتار را در برمی‌گیرد. برخلاف بسیاری از پارک‌های حیات وحش دیگر که تضمینی برای رویارویی با حیوانات ندارند، این پارک به بازدیدکنندگان اطمینان می‌دهد که حتماً شیرها را از نزدیک خواهند دید. علاوه بر آن می‌توانید بچه شیرها را در محیطی مخصوص نوازش کنید و با آن‌ها عکس بیندازید و به زرافه‌ها غذا بدهید.

البته حیوانات این باغ وحش به همین موارد محدود نمی‌شود؛ بلکه کرگدن‌ها، بزهای کوهی، سگ‌ها وحشی، کفتارهای قهوه‌ای و خال خالی، نوع کمیابی از پلنگ‌ها و بسیاری دیگر را در برمی‌گیرد. تمامی این موارد باعث شده تا پارک شیرهای ژوهانسبورگ به یکی از مقاصد دیدنی در نزدیکی ایالت «گائوتنگ» (Gauteng) تبدیل شود. در واقع، حیات وحش فوق العاده و تنوع فعالیت‌های موجود در این مکان توانسته آن را در لیست 5 مقصد برتر گردشگری در گائوتنگ جای دهد.

بیش از 80 شیر در این محیط حفاظت شده به طور آزادانه زندگی می‌کنند و در سه بخش جداگانه پراکنده شده‌اند. کارکنان در طول روز و شب و با استفاده از ماشین‌های مدل سافاری که برای مسیرهای بیابانی مناسب هستند، شما را برای گشت زدن در بخش‌های مختلف پارک می‌برند و اگر مایل باشید، می‌توانید حتی خودتان پشت فرمان بنشینید و از مسیرهای مشخص شده برانید. تورهای شبانه‌ی سافاری آن، هیجان انگیزتر هستند و فرصت مناسبی به حساب می‌آیند تا حیوانات شکارچی و رفتار آن‌ها را در هنگام شب تماشا کنید. برای مثال، شیرها در طول روز کمی تنبل هستند و فعالیتشان در شب بیشتر می‌شود و بعضی از حیوانات، تازه هنگام غروب از خواب بیدار می‌شوند!

 

مطالب بیشتر