پارک وودلند سیتی بوداپست

پارک وودلند سیتی بوداپست

پارک وودلند سیتی بوداپست ، یک پارک عمومی نزدیک به مرکز بوداپست مجارستان است . این مستطیل مایل 1400 در 970 متر ، با مساحت 302 هکتار واقع بوداپست ، یکی از میراث جهانی مجارستان است . ورودی اصلی این پارک عمومی سمت میدان قهرمانان (Hősök tere) ، یکی از میراث جهانی مجارستان است .

پارک «وودلند سیتی» با دربرداشتن دریاچه‌ای بسیار زیبا، به یک قطب تفریحی و محبوب برای مردم محلی و توریست‌ها مبدل شده است . تمامی این پارک در قرن 19 میلادی توسط طراح باغ فرانسوی «نبویین» (Nebbion) طراحی شده است .

سیتی پارک محل اصلی برگزاری جشن های هزاره 1896 مجارستان بود که در آن زمان خیابان آندریسی ، زیرزمین هزاره و بلوار بزرگ ساخته شد . اولین درختان و پیاده رویهای برنامه ریزی شده در سال 1751 تأسیس شد و پس از ایجاد پارک عمومی در دهه های اول قرن 19 با نام امروزی ، Városliget پذیرفته شد و این اولین پارک عمومی در جهان شد .

امکانات فرهنگی و تفریحی متعددی از جمله دو موزه هنری بزرگ، باغ حیات وحش و باغ گیاه شناسی، موزه حمل و نقل شهر بوداپست، ورزشگاه «تیوولی پارک» شامل سوارکاری و بازی‌های مخصوص کودکان، مجموعه آبی و حمام دارویی، قلعه «وایدهانیاد»؛ و استادیوم صد هزار نفری «پیپل استادیوم» (People’s Stadium) دارد.

بوداپست سیتی پارک (Városliget) بزرگترین پارک عمومی بوداپست است ، وسعت وسیعی از 302 هکتار (1.2 کیلومتر مربع) فضای عمومی با ورودی اصلی آن در میدان یادبود قهرمانان یونسکو (هوسوک تر). در ابتدا منطقه ای از باتلاق روستایی بود اما تا قرن سیزدهم به عنوان شکارگاه سلطنتی یاد می شد.

مطالب بیشتر