پیاده راه و تفرجگاه دانوب بوداپست 

پیاده راه و تفرجگاه دانوب بوداپست 

پیاده راه و تفرجگاه دانوب بوداپست ، پیاده‌راه های که در کنار رودخانه دانوب در بوداپست مجارستان قرار گرفته است . که از پل الیزابت شروع و به پل چِین ختم می‌شود و با اینکه مسیر کوتاهی است . منظره‌ی فوق‌العاده‌ای دارد و بسیاری از بناهای معروف بوداپست ازجمله قلعه‌ی بودا، مجسمه‌ی آزادی و اَرگ ماهیگیر در پس‌زمینه‌اش پیداست .

در سمت خود پیاده‌راه هم به مجموعه‌ی بی‌نظیری از رستوران‌ها و کافه‌های دلپذیر دسترسی خواهید داشت و ضمنا می‌توانید از میدان سِکینی ایشتوان (Szechenyi Istvan) و مجسمه‌ی شازده‌خانم کوچولو دیدن کنید . بنای یادبود در امتداد گردشگاه رودخانه دانوب، در پیاده راهی با قدمتی بالای یک قرن و در امتداد پل‌های زنجیره‌ای«الیزابت» و «سچنی» واقع شده است .

یکی دیگر از راه‌های گشت و گذار در رودخانه دانوب، قایق سواری و گشت و گذار در منطقه توریستی «ویگادو تر» در کناره «پست» و منطقه توریستی «بم جوزف تر» در کناره «بودا» است . تماشای این بناهای تاریخی و پل آزادی واقع در شیب‌های پایینی رودخانه گویی که در برابر جریان آب رودخانه قد برافراشته اند بسیار لذت بخش است .

رودخانه دانوب یا در مجارستانی «دونا» از شمال به شهر بوداپست جاری می‌شود . مکان‌های تفریحی زیادی برای لذت بردن از زیبایی این رودخانه با شکوه وجود دارد . در کناره‌های شمال شرقی رودخانه دانوب 60 جفت مجسمه کفش فولادی به پاس بزرگداشت یهودیان که در جنگ جهانی دوم به گلوله بسته شدند قرار دارد .

بوداپست دارای جوهره اروپای قدیم است. در واقع شهری است با یک مرکز تاریخی بزرگ. علاوه بر این ، اگر می خواهید کاری را انجام دهید که یک مسافر خوب باید انجام دهد (مستعار ، زیاد قدم بزنید) ، کارهای دیگری را حتی در مرکز بوداپست خواهید دید . ضمنا قایق‌سواری در دانوب نیز فراموش‌تان نشود .

مطالب بیشتر