کاوش در گللرت هیل بوداپست

کاوش در گللرت هیل بوداپست

کاوش در گللرت هیل بوداپست ، یکی دیگر از برجسته ترین ویژگی های بوداپست ، پانوراما گللرت تپه ، یک بلوک 235 متری دولومیت است که به سختی به طرف دانوب سقوط می کند. در اینجا در امتداد خط گسل شناسی زمین شناسی تپه قرار دارد كه چندین مورد از معروف ترین چشمه های دارویی این شهر برای تأمین آبگرم گللرت و حمام های قهوه ای پدید آمده اند كه از قرن سیزدهم بازدیدكنندگان را از بسیاری از مناطق دور و نزدیک جلب كرده است .

حمام های قهوه ای یکی از مفید ترین ساختمان های باقی مانده از اشغال ترکیه است . اینها در بین معدود حمام های اصلی ترکیه در جهان است که هنوز از قرن شانزدهم میلادی استفاده می کنند .

در شیب شمال شرقی تپه بنای تاریخی گللرت قرار دارد ، ادای احترام به مقدس محبوب مجارستان ، راهب بندیکتین که در سال 1046 درگذشت و برای آن تپه نامگذاری شده است . در بالای یک آبشار ساخته شده توسط انسان ، منظره ای باشکوه از شهر ارائه می دهد . ارگ در قله توسط اتریشی ها در سال 1851 ساخته شد و بنای یادبود رهایی در سال 1947 به یاد سربازان اتحاد جماهیر شوروی که در جنگ جهانی دوم در نبرد جان باختند ساخته شد .

سرانجام ، اگر انرژی زیادی دارید ، در اطراف پارک Jubilee قدم بزنید . هتل که برای جشن چهلممین سالگرد پیروزی انقلاب اکتبر برگزار می شود ، مکان بسیاری از پیاده روی های جذاب ، گل های زیبا و مجسمه ها است . تالار بزرگ بازار ، دقیقاً در نزدیکی پل آزادی ، از Spa Gellert ، چشم انداز زیبایی با سقف کاشی های رنگارنگ Zsolnay از Pécs ، مجارستان است .
 

مطالب بیشتر